Через низку певних технічних проблем наступний транш від Міжнародного валютного фонду Україна зможе отримати вже на початку 2021 року або у кінці 2020.

Про це в ефірі телеканалу “Україна-24” заявив радник президента з економічних питань Олег Устенко.

За його словами, ці проблеми вирішить та країна отримає гроші, робочий процес триває безперервно.

“Не можна все винести в публічну площину щодо переговорів. Але точно можна сказати, що ми не на паузі. Ми досі не отримали транш, тому що є ціла низка технічних проблем, які необхідно вирішити, в тому числі тих, що стосуються державного бюджету на наступний рік”, — пояснив Устенко.

Радник Володимира Зеленського додав, влада сконцентрувала увагу на корегуванні проєкту бюджету.

“Що стосується іншої частини порядку денного, вона не має прямого економічного змісту, але впливає на можливість швидкого отримання спочатку місії від МВФ, а потім вже траншу — це зміни, які будуть щодо антикорупційних українських відомств. Там теж йде нормальний логічний процес”, — сказав він.

За словами Устенка, процес отримання грошей від МВФ займає більше часу, ніж очікувалося раніше, але він залишається найбільш прийнятним варіантом для України.

“Виникає питання, пов’язане з фінансуванням дефіциту бюджету на поточний рік. Потрібно брати десь гроші. Альтернатива МВФ — це виходити на зовнішні ринки та позичати дуже дорого. Я сподіваюся, що це не альтернатива для нашого міністерства фінансів, тому міністр Марченко активно виступає за те, щоб якнайшвидше отримати місію і потім транш від МВФ”, — сказав він.