Третій президент України Віктор Ющенко вважає, що по чинному господарю Кремля серйозно може вдарити солідарність з боку світової спільноти. Крім того, як переконує він, "економіка Росії впаде, якщо зменшити використання її природних ресурсів", тому потрібно проти Кремля застосовувати, зокрема, економічний компонент.

Таку заяву він зробив у коментарі Sky News., передає Корупція.Інфо

Зокрема, політик привітав рішення світової спільноти щодо видворення російських дипломатів, яке стало наслідком "руки Кремля" в отруєнні колишнього розвідника Сергія Скрипаля.

Я не маю сумніву, що це зробила Росія. Хочу, щоб так само і західна спільнота (західні та європейські уряди) не мала. Я повністю погоджуюся з позицією Великої Британії. Мене дуже тішить, що вона отримала міжнародні підтримку та солідарність. Вважаю, що політично це дуже важлива позиція, яку також проявили об’єднана Європа та Сполучені Штати. Але я не хочу, що все обмежувалося лише цим кроком, завдяки чому ми можемо протистояти сучасній імперіалістичній російській політиці,
– зауважив третій український президент.

Щоправда, він критично висловився щодо політики Заходу стосовно дій Росії, яка спостерігалася упродовж останніх десятирічь. За його словами, має бути миттєва реакція на спроби Росії втрутитися у діяльність інших країн.

"Якщо ж ми говоримо про політику Кремля упродовж останніх 15 років, то вона є небезпечною", – додав політик.

Як підкреслює він, відповідати Кремлю варто за допомогою як дипломатичного, військового, так і компонентів безпеки, економіки, фінансів, санкцій.

"Звичайно, можна говорити і про військовий оборонний компонент, коли є відповідь на кожну російську провокацію. Але сьогодні така відповідь не є агресивною, бо йдеться не про завоювання. Йдеться про нормальну реакцію на агресивні дії Росії на українській території сьогодні", – зазначає Ющенко.

Популярне: “Люди падали замертво там, де їх заставала смерть”: З’явилися подробиці загадкової загибелі 5 людей на Дніпропетровщині

На його переконання, ті дії, які Росія вчиняє сьогодні на територіях Великої Британії та США, спостерігалися в Україні кілька років тому.

"Маю на увазі отруєння, фейкові новини, фінансування радикальних партій. Ми бачимо ту саму річ. Все це є страхітливим повторенням того, що відбувалося у моїй країні", – стверджує колишній український гарант.

Також Ющенко вважає, що єдина річ, за допомогою якої можна контролювати Путіна, – це солідарність світових країн у економічному плані, оскільки "економіка Росії впаде, якщо зменшити використання її природних ресурсів".

"Чого найбільше боїться Путін? Солідарність. Міжнародна солідарність. Подивіться, рішення 24 країн щодо видворення російських дипломатів. Це найважливіший крок у світі. Це найпотужніший удар, який завдають Путіну на місяці", – констатував Ющенко.