П’ятого березня день, коли треба викинути старе взуття, не можна нічого обіцяти і дивитися на небо,передає Корупція.Інфо

У церкві 5 березня відзначають день єпископа Лева Катанського, але слов’яни свято перейменували в Лева Катальщика. А все тому, що існувала традиція востаннє кататися з гори на санях, поки увесь сніг не розтанув. Хто далі всіх з гірки з’їде на санях – буде щасливим.

Раніше вірили, що весна 5 березня поступово вступає у свої права. На полях танули сніги – можна було незабаром приступати до посівних робіт.

Заборонялося 5 березня дивитися ввечері на зірки, оскільки біду на себе накликаєш. Говорили, що на початку березня небо нещастя несе. Пророкували страшні явища тим, хто порушить заборону. Вірили, що 5 березня в образі падаючих зірок постають духи, і на ніч вони лягають в ліжко до заміжніх жінкам, коли чоловіки відсутні.

Нічого нового цього дня починати не слід – це віщує невдачу. Також не можна давати жодних обіцянок, оскільки, швидше за все, виконати їх не вийде.

Вірили, якщо викинути все старе взуття, у домі буде достаток.

Якщо людина в цей день захворiла, то хвoрoбу довго не вдасться перемогти. Тому намагалися не допускати в цей період застуд

Популярне: Більше ніяких робочих віз: Новий закон у Польщі для українських заробітчан

Народні прикмети на 5 березня:

– Сніг пройшов до 5 березня – рік буде бідним і неврожайним

– Сороки й галки в снігу купаються – чекай відлиги

– Пішов сніг з дощем – чекай бурхливого розливу річок і навіть відлиги

– Зграї галок і ворон ширяють високо в небі – прикмета того, що буде снігопад

– Під час дощу з заходу небо прояснюється – погода найближчим часом буде теплою і сухою

– Змінюється напрям вітру – прикмета того, що відлига буде недовгою.