Президент України Володимир Зеленський пояснив призначення першого президента Леоніда Кравчука та першого прем’єр-міністра Вітольда Фокіна в Тристоронню контактну групу із врегулювання конфлікту на Донбасі.

Як сказав він на брифінгу в Часовому Яру Донецької області, було кілька кандидатур на посаду глави української делегації в ТКГ, але найкраще підходив Кравчук.

“Я вважаю, що очолювати групу має потужна, мудра, освічена людина, котра здобула авторитет по всій Україні і в окупованій частині. Це дуже важливо для головуючого ТКГ”, – заявив Зеленський.

Він нагадав, що крім Кравчука і Фокіна в групу ввійдуть віце-прем’єр – міністр з питань реінтеграції окупованих територій Олексій Резніков та радник президента Руслан Демченко.

“Тобто у нас дуже потужна група. Я бачу тільки зараз зростання кількості переговорів і кількості зустрічей”, – зазначив президент.

При цьому він подякував попередньому голові української делегації в ТКГ Леоніду Кучмі за його роботу.

“Я Кучмі вдячний за складну роботу, він дійсно втомився. Тут немає інших причин. Ми йому вдячні і запросили Леоніда Макаровича”, – додав Зеленський.

Нагадаємо, Леонід Кравчук заявив, що зупинити війну на Донбасі – непросто, оскільки багато терористів воюють там за гроші. За його словами, українська сторона в ТКГ повинна постійно вносити пропозиції щодо врегулювання конфлікту на сході України, а також бути здатною до переговорів, компромісів, пропозицій і поступок.