В Херсонській області на державному випробувальному полігоні "Ягорлик" пройшов завершальний етап випробувань зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони. 

Про це повідомляє прес-служба Генеральноо штабу ЗСУ на своїй сторінці в Facebook.

Завдяки зусиллям військових учених і фахівців в оборонній галузі, вдалося додатково відновити і модернізувати такі зенітно ракетні комплекси, як "Куб" і  "Тор", які цього тижня вперше виконали дослідні стрільби.

Начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал армії України Віктор Муженко взяв участь у випробуваннях зенітних ракетних комплексів протиповітряної оборони Сухопутних військ та Повітряних Сил Збройних Сил України, які тривають на полігоні.

"Завершується проведення випробувань модернізованих комплексів протиповітряної оборони, які повертаються в бойовий склад Збройних Сил України. Це дасть нам можливість формувати нові підрозділи, істотно підвищити можливості зенітно-ракетних військ ЗС України і в цілому підвищити ефективність системи протиповітряної оборони та військ, і держави ", – зазначив генерал армії України Віктор Муженко.

У свою чергу протикорабельна ракета "Нептун" успішно пройшла випробування в Одеській області.

Про це міністр оборони Степан Полторак сказав під час брифінгу.

"Ми були на півдні, в районі Одеси, випробовували нашу протикорабельну ракету "Нептун". Характеристики і завдання, які ми ставили на цьому етапі, підтверджені, і навіть є можливість їх збільшити", – сказав він.

Також Полторак повідомив, що пройшли успішні випробування модернізованого зенітно-ракетного комплексу С-125.

Він наголосив, що робота з модернізації озброєнь триватиме.

Згідно з повідомленням прес-служби Ради національної безпеки і оборони, під час випробувань ракета "Нептун" уразила надводну ціль на відстані 280 км.

Для перевірки результатів ураження цілей на великій дальності була задіяна авіація, а також обладнано спеціальний пункт на острові Зміїний.

Під час перевірки комплексу С-125 відбулося 8 пусків, під час яких було знищено 8 надводних цілей.

На думку секретаря РНБО Олександра Турчинова, цей результат доводить, що модернізовані комплекси здатні забезпечити надійний захист від агресії як із повітря, так і з моря, і значно посилять берегову оборону чорноморського й азовського узбережжя.