Як заявив посол США при НАТО Джуліан Сміт, контактна група збереться у німецькому Рамштайні вже 12 жовтня. За його словами, запити Києва почули.

Пентагон розпочав роботу над формуванням нового командування, яке займатиметься координацією озброєння та навчання солдатів та офіцерів України. Про це пише видання Tne New York Times із посиланням на двох американських чиновників.

Повідомляється, що це робиться для того, щоб забезпечити впорядкування постачання озброєння Україні. Нове командування, яке базуватиметься у Вісбадені в Німеччині, підкорятиметься генералу Крістоферу Каволі, командувачу сил США в Європі.

Американські чиновники заявили, що нове командування займатиметься більш формаційним підходом до постачання Україні озброєнь. Передбачається, що воно базуватиметься на місці, яке буде розташоване близько до тренувальних полігонів, де вже тренуються українські бійці. У командування буде налагоджено тісне співробітництво з Міжнародним координаційним центром донорів (IDCC).

У матеріалі сказано, що з початку російського повномасштабного вторгнення США дали Україні військову допомогу на суму понад 16 млрд доларів. Штати та союзники сформували Контактну групу по Україні, що складається з більш ніж 40 країн. Вони збираються щомісяця у німецькому місті Рамштайн.

Зазначимо, що, як сказав посол США при НАТО Джуліан Сміт, група знову збереться вже 12 жовтня.

Ми чітко почули українські запити. Ми докладемо всіх зусиль, щоб задовольнити ці вимоги через контактну групу, — сказав він.

Нагадаймо, що Відсутність постійних новин щодо постачань зброї до України не означає їх скорочення, заявив міністр оборони України Олексій Резніков.

Перші MLRS системи – це була подія. Але далі ми не розповідаємо скільки боєприпасів ми до них отримуємо. Інтенсивність рапортування впала. Крім того, багато партнерів із “Рамштайну” кажуть, що “ми даємо ось це і це, але не треба про це робити допис”. Я, виконуючи їхні побажання, не розповідаю. Ми після перемоги всіх похвалимо, – наголосив Резніков в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

За словами міністра, щодо бойової авіації і танків питання не вирішено.

Є багато чинників, зокрема довге навчання. Але головне, найімовірніше, – те, що це найдорожче, що може бути, і потребує ремонту, догляду, обслуговування. Дати сьогодні танки і не взяти на себе зобов’язання щодо їх обслуговування не можна. Мені здається, що політичне рішення, яким буде бойовий танк в Україні – це питання часу. Але це станеться, – наголосив міністр оборони.

Зазначимо, що Президентка Європейського парламенту Роберта Мецола закликала до подальшої підтримки України. Про це вона сказала під час своєї промови, виступаючи на заході “Ніч європейських ідей” у Берліні.

Мецола зазначила, що на Європу чекають нові складні часи, коли доведеться впоратися “зі штормом інфляції, політичної невизначеності, дефіциту продовольства, зростання вартості життя та скорочення запасів енергії в той час, як ціни на електроенергію різко зростають”. І нагадала, що з цими викликами доведеться боротися в контексті війни росії в Україні.

Ми перебуваємо на етапі прийняття рішення. Україні потрібна зброя, щоб вижити. Більшість її оборонної промисловості було знищено, але багато наших держав – членів ЄС втрутилися, тому Київ вдалося зберегти в березні. Але на цьому наступному етапі війни Україні знадобиться важка зброя. Потрібні танки, і ми повинні бути в змозі зробити наступний крок, – наголосила президента Європарламенту.

Вона озвучила два можливі плани допомоги Києву. Один із них – ініціатива Leopard Tank щодо надання Україні приблизно 90 танків Leopard 2. 

Ми знаємо, що навіть ті з них, які не готові до бою, можна відносно швидко відновити. Це може означати, що танки сучасного стандарту стануть доступними швидко. Країни, які надають танки, зможуть отримати відшкодування через європейські фонди, як-от Фонд миру, і це означає, що всі зможуть зробити свій внесок у ці зусилля, – сказала вона.