Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що Росія – спонсор тероризму. За його словами, торгівля з РФ має дорівнювати підтримці тероризму з відповідними наслідками.

Про це Подоляк написав на своїй сторінці у Twitter.

“Важливо зафіксувати юридично: Росія – країна–спонсор тероризму. Торгівля з РФ повинна дорівнювати підтримці тероризму з відповідними наслідками. Кремль сам вийшов з клубу цивілізованих країн. РФ настав час офіційно приєднатися до однодумців – Сирії, Ірану, КНДР”, – сказав він.

Подоляк додав, що рішення залишається за Сенатом США.

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк також прокоментував у Twitter останні заяви президента РФ.

“Нове пояснення людожерської війни від Путіна. Нападаєш на Україну, стираєш цілі міста, вчиняєш масові страти, перетворюєш Росію на середньовіччя, а потім називаєш це… “рятівним колом для Заходу”? Ґвалтуй на благо, вбивай, щоб потрапити в рай? І хто має в це повірити, крім Z-табору?” – зазначив він.

На фоні цього зазначимо, що Міжнародна група з протидії відмиванню брудних грошей та фінансуванню тероризму – FATF, обмежила роль і вплив Російської Федерації у цьому міжнародному органі, та готується включити РФ до санкційного списку. Відповідні рішення були винесені в ході чергового Пленарного засідання FATF, яке проходило у “гібридному” форматі у м. Берлін, Німеччина, з 13 по 17 червня.

У ході засідання обговорювалися питання, що стосуються глобальних заходів, які вживаються FATF у сфері протидії відмиванню коштів, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення.

За підсумками засідання оприлюднено заяву, в якій наголошується, що FATF вирішила суттєво обмежити роль і вплив Російської Федерації у цьому органі через вторгнення РФ в Україну.

Члени FATF вирішили, що:

Росія більше не займатиме жодної керівної посади в FATF:

участь Росії у прийнятті рішень щодо встановлення стандартів, оцінок FATF та інших важливих питань буде суттєво обмежена.

Росія більше не надаватиме оцінювачів, рецензентів чи інших експертів для процесів експертної оцінки FATF.

Згідно із заявою, дії РФ суперечать основним принципам FATF, спрямованим на сприяння безпеці та цілісності світової фінансової системи. Вони також є грубим порушенням зобов’язань, на основі яких члени FATF погодилися впроваджувати та підтримувати Стандарти FATF.

FATF вкотре висловила глибоке співчуття народу України та продовжує висловлювати жаль з приводу величезних людських жертв і невиправданих руйнувань, спричинених триваючим вторгненням Росії.

Крім того, як повідомляє Державна служба фінансового моніторингу України, яка брала участь в указаному засіданні, у рамках наступних заходів FATF буде розглянуто питання включення РФ до санкційного списку.

“Враховуючи те, що відповідно до Мандату FATF всі рішення приймаються консенсусом (а не більшістю голосів членів), питання включення РФ до санкційного списку FATF продовжує обговорюватись між країнами-членами та спостерігачами, й буде розглянуто в рамках наступних заходів FATF”, – йдеться в повідомленні.

“Ми чітко донесли до учасників Пленуму аргументи України стосовно необхідності подальшого санкціонування країни-агресора та домовились про майбутні кроки в цьому напрямку”, – наголосив голова Державної служби фінансового моніторингу України Ігор Черкаський.

По суті, Росія наблизилась до визнання державою-терористом.