В Україні існує загроза повалення уряду сказав генсек НАТО.

Столтенберг підкреслив, що також є і справжній ризик нового збройного конфлікту в Європі через агресію РФ

Генеральний секретар Організації Північноатлантичного договору Єнс Столтенберг вважає, що в Україні існує загроза повалення уряду. Він підкреслив, що також є і справжній ризик нового збройного конфлікту в Європі через агресію РФ.

Столтенберг сказав:

“Число російських військ збільшується і час попередження зменшується. Водночас ми не маємо жодної впевненості, і з цієї причини ми продовжуємо налагоджувати контакти з Росією, щоб закликати її до деескалації та сумлінного залучення до політичного діалогу з НАТО та країнами-членами. Існує ризик повномасштабного вторгнення, але також існує ризик інших видів агресивних дій, включаючи спроби повалення уряду, гібридні кібератаки та багато інших типів російської агресії. Немає впевненості, але ми знаємо, що військове нарощування триває”.

Крім цього, Столтенберг відзначив загрозливу риторику з боку російської сторони. Він додав:

“Ми знаємо, що багато офіцерів російської розвідки діють усередині України. Тому поєднання військового нарощування, загрозливої ​​риторики та досвід застосування сили проти сусідів є причиною для того, щоб бути серйозно занепокоєними, пильними та готовими також відповісти, якщо вони знову застосують силу проти України

Однак ЗСУ з 2014 року стали набагато сильнішими”, – вважає генсек НАТО.

Генеральний секретар НАТО порівняв армію України з 2014 роком. Столтенберг заявив, що ЗСУ значно посилилася.

Зазначимо, що у НАТО не ігноруватимуть підтримку України, адже, за словами Єнса Столтенберга, це “наразі є правильним”. Про це мовилося під час спільного брифінгу з прем’єр-міністром Британії Борисом Джонсоном.

“Сили оборони, українська армія стала набагато сильнішою, ніж у 2014 році. Вони краще екіпіровані та краще підготовлені”, – сказав генеральний секретар Альянсу.

Щодо перших Зеленський доручив головам низки ОДА доукомплектувати сили територіальної оборони за 2 тижні.

Президент України Володимир Зеленський доручив головам низки обласних державних адміністрацій доукомплектувати сили територіальної оборони протягом найближчих двох тижнів.

“Я хотів би звернутися до голів обласних державних адміністрацій, а також до голови Київської міської державної адміністрації для того, щоб ви за два тижні все зробили, без імпровізацій. Консультуйтеся з нашими військовими згідно із законодавством про Національний спротив… Ми не маємо часу щось шукати, вирішувати, займатися політикою”, – заявив Зеленський під час засідання Конгресу місцевої та регіональної влади у Харкові.

Зокрема, йдеться про Одеську область, Маріуполь, Рівне, Київ та Київську область, де, за словами головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного, є недоробки.

Як наголосив Зеленський, в іншому випадку будуть кадрові рішення.

Він також звернувся до міністра культури Олександра Ткаченка щодо його співпраці з головами ОДА та мерами з питань аспектів інформаційної складової територіальної оборони.

“Для нас дуже важливо, щоб інформаційна політика була однаковою, щоб люди точно розуміли: що – якщо буде, що станеться, у якому стані зараз підготовка тієї чи іншої області – щоб також із цього приводу не було ніяких імпровізацій. Тому, якщо можна, підготуйте цей план та з’єднайтесь із керівниками місцевої влади”, – підсумував Зеленський.