Україна обов’язково поверне Крим і не дозволить Росії встановити повний контроль за Чорним морем.

З такою заявою виступив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на міжнародній конференції з безпеки в Одесі.

«Чорне море ніколи не буде належати російському режиму, насправді воно стане для нього “Бермудським трикутником”», – заявив міністр.

Він додав, що Україна не збирається відмовлятися від Криму. Втім, Клімкін зазначив, що для повернення півострова наша країна повинна бути сильною в економічному і оборонному плані.

«Ми обов’язково повернемо Крим. Для цього ми повинні бути сильними економічно і в питанні безпеки … Існує тільки комплексна відповідь Росії. Не може її бути тільки в економічній, військовій або протидії в інформаційній війні», – підкреслив дипломат.

Дипломат підкреслив, що Росія забороняє Україні свободу мореплавства в Керченській протоці, Азовському морі, атакує наші кораблі та захоплює військовополонених.

Все, що ми робимо і повинні зробити має бути сконцентрованим на звільненні наших хлопців військовополонених, як і інших політв'язнів і заручників,– додав Павло Клімкін.

Раніше український кримськотатарський політик Ахтем Чийгоз, який став об’єктом переслідувань, висновків і знущань окупаційної влади в Криму, повідомив свою думку на рахунок того, коли півострів повернеться до складу України.

«Питання повернення Криму дуже відчутне і зараз – через 5 років – завдяки опорі кримчан. Ми повинні про це говорити і з повагою ставитися до наших громадян в Криму. «Коли?» – це питання звучить все 5 років. Коли воно звучить в Україні, то мається на увазі якась дата, щоб до неї прив’язатися. Часто це – як спекуляція для звинувачення влади і окремих політиків», – уточнив Чийгоз.

За його словами, це саме «коли» в Криму звучить як надія. І цю надію ми зміцнюємо своєю успішністю. Успішність пов’язана з тим, що українці стають сильнішими, на світових майданчиках ми все частіше знаходимося в центрі уваги як країна.

«І маємо сильні позиції. Ця впевненість додає сил далі боротися. А нам в будь-який момент треба бути готовими, що наші надії виправдаються. Просто треба чітко знати, що війну ми виграємо, і Крим звільнимо обов’язково. І це станеться дуже швидко».