“Крим – це Україна”: Ердоган підкреслив, що Туреччина підтримує повернення Україні анексованого Криму. 

Про це лідер Туреччини сказав під час свого виступу на “Кримській платформі”. 

“Ми сприятимемо зусиллям платформи на всіх рівнях. Ми вважаємо захоплення Криму незаконним. Це – наша принципова позиція. Міжнародне право вимагає, щоб Крим повернули Україні. Це – критично важливо для всього регіону та світової безпекової системи”, – наголосив Ердоган. 

Окрім того, президент Туреччини наголосив, що Крим – це батьківщина кримських татар, які є громадянами України. 

“Кримські татари зазнали страждань за свою історію та боряться за мирне життя на своїй батьківщині”, – сказав Ердоган. 

Водночас Ердоган сказав, що війна Росії проти України повинна закінчитись справедливим миром – збереженням територіальної цілісності України. Ердоган наголосив, що Туреччина докладає зусиль, щоб війна закінчилась. 

“Ми продовжимо докладати зусилля для встановлення миру. Я ще раз засвічую нашу підтримку територіальній цілісності України – включно з Кримом. Крим – це Україна! Він повинен бути у складі України”, – сказав Ердоган. 

Варто зазначити, що президент Польщі Анджей Дуда також заявив про необхідність звільнення від російської окупації всієї території України, включно з Кримом.

“Крим – це Україна. Так, як Гданськ чи Люблін є частиною Польщі, так Крим є і буде частиною України”, – сказав Дуда українською мовою.

Він заявив, що неможливо повернутися до звичного бізнесу з Росією, коли вона воює з Україною і окупує території України.

“Ми не можемо повернутися до тої лінії, що була 23 лютого. Треба звільнити усю територію України, разом з Кримом”, – сказав Дуда.

До всього, Анджей Дуда зазначив, що особисто не бував у Криму, але нагадав, як про нього писав поет Адам Міцкевич. “З 2014 року я почав думати, що мені бракувало такої змоги. Але 2022 року я почав вірити, що побачу український Крим. Я вірю, пане Володимире, що ви мені покажете Крим”, – сказав польський лідер.

Також варто відзначити й слова прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі. Він в свою чергу назвав боротьбу за Крим частиною боротьби за звільнення всієї України.

“Боротьба за Крим є частиною боротьби за звільнення всієї України. У лютому російські війська використали Крим як плацдарм для нападу на південь України, в тому числі Херсон. Вони продовжують використовувати Крим для створення військового тиску на інші регіони, зокрема на міста Миколаїв та Одеса”, – сказав Драгі.

За його словами, міжнародна спільнота не може стояти осторонь, в той час як Росія намагається підпорядкувати, підкорити нові частини української території.

“Росія повинна припинити свою незаконну окупацію і використання невинних мирних жителів у якості цілей. Італія продовжить підтримувати Україну. Ми з вами у вашій боротьбі проти вторгнення Росії, у боротьбі за відновлення територіальної цілісності та незалежності”, – заявив Драгі.

Від української ж сторони пролунало, що Україна готова демілітаризувати Крим, який російські окупанти перетворили на військову базу.

Росіяни ж зараз мають вибір – покинути окупований півострів добровільно або після демілітаризації військовим шляхом.

Про це під час саміту “Кримська платформа” заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Демілітаризація Криму необхідна для безпеки України та Європи.

“Україна вітала б добровільний вивід Росією своїх військ, військової техніки з території Криму та інших тимчасово окупованих територій України”, – наголосив Шмигаль.

Після деокупації півострова Україна планує зробити з Криму сучасний європейський курорт. Це стане частиною плану з відновлення України після війни, який презентували в Лугано.

Голова уряду наголосив, що Крим стане стане частиною європейського транспортного простору, буде інтегрований до європейської мережі доріг, йдеться про створення потужного авіахабу.

Шмигаль додав, що буде презентовано новий бренд “Крим-365”. Він передбачає створення інфраструктури цілорічного відпочинку. Планується будівництво готелів у співпраці зі світовими лідерами ринку, реалізація медичного туризму, будівництво найбільшого концертного майданчика. Також у Криму реалізовуватимуть енергетичні проєкти.