Втратити авто назавжди можна буде навіть за неправильну парковку. З 27 вересня в Україні вступили в силу нові правила паркування автомобілів, а також посилені штрафні санкції для порушників.

Знімати порушників на фото і відео будуть або інспектори з паркувальних майданчиках, або поліцейські. Для встановлення порушення та накладення стягнення водієві не обов’язково контактувати з поліцейськими.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Також паркувальні інспектори отримали тепер можуть евакуювати авто на штрафмайданчик. Це станеться, якщо машину кинути на проїжджій частині мінімум у другому ряду або припаркуватися на залізничному переїзді, трамвайних коліях, мосту, шляхопроводі або в тунелі, на пішохідному переході або на відстані менше 10 метрів від переходу, зупинки громадського транспорту, перехресті, велодоріжці.

Евакуюють авто і в тому випадку, якщо інспектор визначить, що транспортний засіб заважає роботі комунальників, наприклад, снігоприбиральним машинам, або створює перешкоду для руху пішоходів.

Але най «приємніше» чекає власників «евроблях». Якщо такий автомобіль виявиться на штрафмайданчику, забрати його буде нереально.

Транспортний засіб, що перебуває на іноземній реєстрації, будуть повертати тільки тим, хто ввіз його на територію України. Фактичний власник і той, хто цей автомобіль «протягнув» в Україні – особа, як правило, не одне й те саме.

«Який-небудь молдаванин чи білорус, який завозив машину в Україну, або представник литовської фірми, якій і немає вже давно, звичайно ж, не приїде забирати авто. А якщо дозволять видавати зі штрафмайданчиків такі авто на підставі довіреностей, то відразу ж піде хвиля, коли “ліві” люди почнуть забирати чужі авто, адже такі писульки можна в інтернеті за 50 гривень купити », – пояснив генеральний директор Всеукраїнської асоціації автомобільних імпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Якщо ж залишать жорстку вимогу, що авто має забрати тільки власник або особа, яка ввезла автомобіль, то незабаром штрафмайданчики виявляться забитими тільки “бляхами”.