Російська армія суттєво знизила темпи свого просування на українські території, але не відмовилась від проведення наступальної операції, повідомляють у Генеральному штабі ЗСУ.

За даними українських військових, Росія продовжує зосереджувати основні зусилля на:

  • оточенні Києва,
  • захопленні Сум, Харкова, Маріуполя, Миколаєва;
  • забезпеченні сухопутного коридору між ТОТ АР Крим та континентальною частиною РФ;
  • виході на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.

Як повідомляють у Генштабі ЗСУ, російська армія наразі намагається відновити та продовжити наступ на міста Суми і Київ, а також на Сіверському та Донецькому напрямках.

Також, за даними українських військових, зберігається висока ймовірність здійснення диверсій на військових об’єктах та об’єктах цивільної інфраструктури у Рівненській та Львівській областях.

«У зв’язку з шаленим спротивом мешканців міста Херсон, окупанти намагаються запровадити адміністративно-поліцейський режим, для чого до Херсонської області введені підрозділи Росгвардії, що здійснили неправомірне затримання понад 400 громадян України», – наголошують у Генштабі.

Водночас там додають, що особовий склад російської армії нині деморалізований, здається в полон або вдається до дезертирства, а у цілій низці спроб наступу зазнав поразки (наприклад, на підступах до Чернігова чи спробі форсування річки Південний Буг).

“Шалений опір українців і ЗСУ поступово змінили наступальний характер російських окупантів. Тож частішають випадки, коли солдати та офіцери РФ здаються в полон і відмовляються продовжувати наступ. І роблять це цілими організованими групами. Наприклад, у районі Миколаєва ЗСУ знешкодили російський десант, який намагався висадитись. Частина окупантів одразу здалися в полон. Російський десантник у розмові з матір’ю розповів їй, де він воював насправді. І заодно просив, щоб солдатські матері виходили на протести з вимогами забрати російські війська з України”, – зауважили в СБУ і додали, що згодом поблизу Миколаєва добровільно здалися в полон ще шестеро російських танкістів.