Стало відомо, як отримати субсидію родичам заробітчан. Отримати субсидію реально навіть у випадках, якщо член сім’ї нелегально працює за кордоном.

Для того, щоб отримати субсидію, не потрібно виписувати членів сім’ї з житла. Про це заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева в ефірі «112 Україна».

«У випадках, коли хтось із членів домогосподарства зареєстрований за місцем проживання, але знаходиться за кордоном, береться довідка з країни-проживання, що він там працює офіційно і платить внески до Пенсійного фонду тієї країни, ми беремо до уваги цю довідку і тоді призначаємо субсидію. Якщо вчиться – не потрібно, там дається довідка про те, що людина вчиться. Якщо людина вчиться або у відрядженні – це виняток, при якиому навіть без довідки ми можемо призначити субсидію », – заявив Рева.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

У випадках, якщо член сім’ї, прописаний в житлі, знаходиться за кордоном нелегально, отримати право на субсидію також можна, зазначив міністр.

«Якщо людина працює нелегально, тоді вона повинна заплатити тут ЄСВ за 3 місяці, це близько 2400 грн, і після цього отримати право домогосподарства на субсидію», – заявив він.

«Якщо члени домогосподарства проживають за іншою адресою в нашій країні, то комісія може прийняти рішення і виключити зі складу домогосподарства. Якщо людина зареєстрована, але проживає за кордоном, то варіантів два, про які я вже говорив », – підвів підсумок міністр.

Як відомо, 1 липня поточного року Міністерство соціальної політики запустило роботу Державного реєстру субсидіантів. За оцінками прем’єра Гройсмана, право на субсидію до кінця року отримають близько 7 млн ​​домогосподарств.
 
Число бажаючих заробляти за кордоном українців стає дедалі більше. Що треба знати котрі збираються на заробітки, щоб не бути обдуреними.

Українцям, які мають намір відправитися на заробітки за кордон, необхідно укладати з роботодавцем офіційний контракт. Про цю просту і першорядної детелі працевлаштування слід пам’ятати завжди. Про це в ефірі розповіла експерт з працевлаштування Надія Петрученко. В іншому випадку, громадяни ризикують опинитися обдуреним і залишитися без заробітної плати.

Експерт констатувала, що на заробітки зазвичай їдуть по одному з двох найбільш поширених сценаріїв: по заздалегідь закладеною, часто усній, не підкріпленою жодними документами домовленості або ж в надії знайти роботу вже на місці по приїзду:

«Якщо людина їде працювати за кордон за допомогою посередників і агентств, то звичайно ж краще спиратися на компанію або агента тієї країни, а не українських. І обов’язково повинен бути контракт з усіма наслідками, що випливають », – окреслила Петрученко.