У Росії зі скандалом дали великий термін у колонії 19-річній студентці зі зразковою поведінкою, передає Корупція.Інфо

Суд в Єкатеринбурзі виніс суворий вирок Альоні Полуяхтовій з Каменська-Уральського. Дівчину кинули в колонію на 11 років на підставі непрямих доказів за спробу розповсюдження наркотиків. При цьому вирок винесли на підставі слів інших фігурантів справи.

Подія, що докорінно змінила життя студентки, сталася 18 травня 2016 року. Мати дівчини каже, що вона пішла погуляти після пар з подругою й іншими студентами. Один з них попросив Альону записати якісь координати в зошит.

«Альона виявилася єдиною, у кого в цій компанії було з собою письмове приладдя. Вона записувала прямо в лекційні зошити. Що це за координати, вона не знала. Вона навіть думала, що хлопці готують якийсь квест для студентів», – каже мати дівчини.

Компанію зупинили поліцейські, які знайшли в одного з хлопців наркотики. У зошиті Альони виявили підозрілі записи з адресами, де згодом були знайдені «закладки» з наркотиками.

Півроку після затримання Альона продовжувала вчитися, ніяких доказів її провини не було. Однак наприкінці 2016 року дівчині несподівано були пред’явлені звинувачення за статтею 30, частиною 4 статті 228.1 КК РФ ( «Замах на збут наркотиків групою осіб за попередньою змовою у великому розмірі»). Як з’ясувалося, її правоохоронцям здали інші затримані студенти, які нібито пішли на угоду зі слідством.

Дівчину взялася захищати адвокат Зоя Озорніна, яка раніше займалася іншими резонансними справами. Мати Альони каже, що сім’я платила Озорніній 200-250 тис. рублів на місяць, проте в підсумку з’ясувалося, що адвокат фактично нічого не робила. Після цього випадку її навіть позбавили статусу.

Альона була впевнена, що їй нічого не загрожує. Вона сподівалася, що суд розбереться в тому, що вона ні в чому не винна, адже всі звинувачення були побудовані виключно на свідченнях інших студентів, а також поліцейських, які їх затримували.

Але в результаті дівчині винесли суворий вирок. При цьому Альона страждає серйозним захворюванням мозку і серця. Щороку дівчина повинна проходити обов’язкове лікування в стаціонарі, інакше в організмі почнуться незворотні зміни, які можуть призвести до коми.

Популярне: "Після смерті пацієнта": В Україні заборонили один з найбільш поширених препаратів          

Незабаром новий адвокат Альони готується подати скаргу в генеральну прокуратуру РФ на перевірку законності досудової угоди, на підставі якої була засуджена Полуяхтова. Після відповіді з Генпрокуратури захист має намір подавати скаргу до Верховного суду РФ.