Пілоти Івано-Франківської бригади тактичної авіації підняли в небо винищувачі.

Впродовж дня здійснили 38 навчально-бойових вильотів у простих та складних метеоумовах. У небі пілоти провели близько восьми годин.

Завдання з курсу бойової підготовки виконували на легких фронтових винищувачах МіГ-29, так і на учбово-бойових МіГ-29 УБ. Зокрема, відточували навички у техніці пілотування, навігації та бойовому застосуванні.

Польоти відбувались на малій висоті у зону, по маршруту, та під шторкою з великими кутами крену та тангажу. Також відпрацювали повітряні бої з ударними літаками в хмарах. Були невеличкі перерви, оскільки погода нас не тішила, як сьогодні", – розповів командир Івано-Франківської бригади тактичної авіації полковник Євгеній Каржау.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Кожна льотна зміна для авіаційної бригади – це також підвищення фахового рівня спеціалістів інженерно-технічного складу, керівників польотів та підрозділів наземного забезпечення.

Окрім того, нещодавно українські ударні літаки провели навчання в акваторії Азовського моря. Мали підтримку кораблів Військово-морських сил Збройних сил і Державної прикордонної служби, які здійснюють патрулювання.

Варто зазначити, що підприємства «Укроборонпрому» за 2018 рік передали близько 50 літаків і вертольотів до Збройних сил, повідомляється на сайті державного концерну.

«За 2018 рік українське військо посилилось близько 50 літаками та вертольотами, які були модернізовані та відремонтовані силами кластера авіабудування, у який входить 16 підприємств», — йдеться в повідомленні.

За цей рік українські льотчики отримали винищувачі Су-27 та МіГ-29, штурмовики Су-25, бомбардувальники та розвідники Су-24, транспортні літаки Ан-26 та Іл-76, навчально-тренувальні літаки L-39, вертольоти Мі-24, Мі-14 та Мі-8.

Водночас для потреб Повітряних сил триває розробка Ан-77, який має отримати авіоніку провідних світових виробників, що наблизить цей літак до стандартів НАТО. Передбачається, що саме Ан-77 має стати основою військово-транспортної авіації України. Його характеристики дозволять кардинально підсилити боєздатність та мобільність десантно-штурмових військ.

У 2018 році «Антонов» розпочав виготовляти другий експериментальний зразок безпілотника оперативно-тактичного рівня — «Горлицю». Цей апарат здатний безперервно перебувати у повітрі 7 годин, працювати на висоті 5 тисяч метрів, дальність його польоту — понад тисячу кілометрів.