Бійці Збройних сил України тримають під вогневим контролем дві понтонні переправи росіян через річку Інгулець, які окупанти звели днями.

Про це повідомив депутат Херсонської облради Сергій Хлань під час брифінгу.

«Ті дві альтернативні переправи, зведені росіянами, це переправи в районі Даріївки, в районі річки Інгулець. Ця річка ділить правий берег Херсонської області на дві частини: одна – це саме цей північний напрямок, Бериславський, де зараз відбуваються контрнаступальні дії, друга частина правобережжя – це сам Херсон та Миколаївський напрямок», – розповів Хлань.

За його словами, за допомогою цих переправ у районі села Даріївка росіяни можуть перекидати техніку, яку вони намагаються переправляти через Нову Каховку та дамбу Каховської ГЕС, посилюючи оборону Миколаївського спрямування чи навпаки – зміцнюючи Бериславське.

Також депутат зазначив, що росіяни вже збудували тимчасові переправи через шлюз Каховської ГЕС та неподалік Нової Каховки.

«Але хоч би як намагався окупант облаштовувати ці альтернативні переправи, вони все одно перебувають під стійким вогневим контролем наших ЗСУ і в момент перекидання зброї, як завжди, ворог отримує привіт від нашої артилерії», – наголосив Хлань.

До всього, Хлань підкреслив, що Збройні Сили України активно відвойовують Херсонщину та звільняють українські міста та села від російських окупантів. За останні 10 днів наші захисники взяли під свій контроль вже 29 населених пунктів області. Наші сили впритул підійшли до стратегічного міста Берислав та Каховської ГЕС.

Зазначається, що звільнено вже понад 1000 квадратних кілометрів

Депутат Херсонської облради наголосив, що 5 з цих населених пунктів були звільнені сьогодні – 12 жовтня.

«Наші ЗСУ остаточно звільнили ще п’ять населених пунктів: Нововасилівка, Новогригорівка, Нова Кам’янка, Трифонівка, Червоне (Бериславський район Херсонської області). Це населені пункти, які фактично вирівнюють лінію фронту», – заявив він.

«Звільнення сьогодні п’яти населених пунктів – це підведення риски та вирівнювання фронту. Фактично весь «котел», в який були взяти загарбники, зачищений нашими ЗСУ. Лінія боїв підходить до Берислава, яке є знаковим. Це місто, що виходить на контроль над Каховською греблею, ГЕС, на правому березі Дніпра. Це дуже важливо, бо там окупанти облаштували тимчасові переправи, на шлюзі Каховської ГЕС ще мають можливість щось перекидати. Навели альтернативні переправи неподалік Нової Каховки. Тому вихід на Берислав та Каховську ГЕС – є стратегічним та дуже важливим. Наші ЗСУ вже фактично впритул підійшли до них», – підкреслив він.

Таким чином наші захисники відвоювали у росіян вже 1170 квадратних кілометрів української землі. Завдяки цьому вони вирівняли лінію фронту, де раніше окупантів фактично взяли в котел.

“Якщо розглянути по річці Інгулець від Високопілля до Давидового Броду і по березі річки Дніпро ми захопили окупанта у велике кільце”, – пояснив Хлань.

Звільненими сьогодні 5 населеними пунктами ми фактично підкреслили – цей котел закритий і зачищений абсолютно повністю від ворога, – підсумував він.

Водночас Хлань розповів, що від деокупованих населених пунктів ворог залишив руїни без житла, світла та води. Тут люди потребують гуманітарної допомоги. 

Є гостра потреба, щоб люди були забезпечені тут водою, їжею, ліками, будівельними матеріалами.

«Те, що окупанти залишили від населених пунктів, важко назвати населеними пунктами. Бо це суцільні руїни. Люди, що знаходяться на деокупованих територіях, лишилися у вкрай важкому гуманітарному стані. Тому зараз завдання номер один – це допомога людям гуманітарними вантажами, будівельними матеріалами. Тривають роботи по відновленню електропостачання населених пунктів. Є люди, які категорично відмовляються евакуюватися, хоча навіть після звільнення окупанти продовжують обстрілювати ці пункти. Люди живуть у великій небезпеці, однак відмовляються виїжджати, говорячи, що пережили ворогів. І тепер живуть на своїй вільній землі», – додав він.