Ситуація на півдні України також залишається складною

Ряд експертів стверджують, що російські окупанти на Херсонщині готуються відступати. Найімовірніше, на це їх наштовхнуло виведення низки російських підрозділів з Нової Каховки. Проте реальних підстав для оптимізму немає, оскільки російські війська вивели за 20-кілометрову зону поразки. Про це пише Телеграм-канал “Вольнодумец”

В цей же час ворог продовжує поповнювати свої підрозділи технікою, особовим складом, а також будує на деяких ділянках у Запорізькій області третю лінію оборони, яку зводять нібито «на ймовірних напрямках наступу ЗСУ». Про це повідомляють партизанські групи, які діють у тилу ворога, які відзначають величезне скупчення російських військ, артилерії та важкої техніки по лінії від Василівки до Токмака.

Головне завдання цього угруповання росіян – не допустити прориву ЗСУ лінії фронту у напрямку Мелітополя. Ось цього вони реально бояться. Але де гарантія, що в певний момент це угруповання не почне наступ? Не дарма ж населення Донецької та Запорізької областей зазначає, що «російські військові сміються з наших очікувань «жестів доброї волі» росіян у Херсонській області».

А ось що їх справді турбує, то це Кримський міст та автотраса Маріуполь-Мелітополь, якими йде постачання російських військ, зазначає “Вольнодумец”. До речі, роботи з оновлення дорожнього полотна на різних ділянках цієї траси продовжуються.

Росіяни побоюються, якщо ЗСУ переб’ють Кримський міст і накриють артилерією автотрасу Маріуполь-Мелітополь, тоді справді може бути котел для російського угрупування у Херсонській та Запорізькій областях. Але російське командування нібито запевняє, що «до цього не дійде, оскільки там зосереджено понад 20 БТГ і вживають інших заходів».

Можливо, до цих заходів можна віднести зроблені 21.12.22 заяви окупаційної влади про відкриття «Логістичного центру» в порту Маріуполя для прийому вантажів, а також «підготовку пунктів базування суден забезпечення військово-морського флоту РФ» у портах Маріуполя та Бердянська». Фактично, це може бути початок будівництва військово-морських баз РФ. Вже зараз росіяни розраховують, що ці пункти забезпечать прийом та висадку десанту на південному напрямку, а в разі потреби забезпечать швидку евакуацію військ морем.

Як бачимо, росіяни зробили суттєві висновки з поразок під Києвом, Харковом та Херсоном та методично зміцнюють свої тилові позиції. І хоча це все правильно з військової точки зору, у сучасній високотехнологічній війні це вже не має вирішального значення, як раніше.

Декілька залпів 2-3 дивізіонів ракетних комплексів по Кримському мосту, базі ЧС у Севастополі, базах прийому десантних кораблів у Маріуполі чи Бердянську, скупченні 20-30 БТГ в якомусь місці, в одну мить перетворюють на пил багатомільярдні витрати, які мали бути на вдосконалення життя власного народу. Не на збагачення кремлівського клану і не на реалізацію хворих фантазій агресивного «збирача земель», який так і не зрозумів, у чому полягає велич і благополуччя нації – підсумували у Мережі.

Додамо, що в окупованому Мелітополі зростає кількість окупантів. Групи “кадировців” приїжджають для контролю щойно мобілізованих росіян.

Про це розповів міський голова Мелітополя Іван Федоров в етері телемарафону.

“На сьогодні кількість російських військових лише збільшується. На початку цього тижня ми говорили, що заїхали нові угруповання кадировців на територію тимчасово окупованої Мелітопольщини”, – зазначив мер.

За словами Федорова, вони приїхали, по-перше, щоб взяти під контроль блокпости, а по-друге, контролювати поведінку новомобілізованих. “Кадировці контролюють, щоб вони йшли воювали, а не пиячили цілодобово. Ми бачимо по всіх селах, що кількість російських військових не зменшується, а збільшується”, – пояснив Федоров.