Після декількох днів активних контранступальних дій на Херсонщині, українці очікували швидкого повернення Херсону під контроль ЗСУ. Однак нардеп-“кіборг”, учасник тероборони Миколаєва Роман Костенко розповів, що на херсонському напрямку ситуація зараз така ж, як і була місяць тому, наступу українських військових немає, йде придушення і знищення артилерії російських окупантів.

“Кожен наступ має якусь глибину, оперативну або тактичну. Те, що відбувається зараз на півдні: наші війська героїчно тримають оборону по усій лінії фронту, ворог зупинений кілька місяців тому на кордоні Миколаївської області і відкинутий на рубіж Херсонської області, тільки на деяких ділянках є, ми трохи більше тримаємо Херсонської, ворог тримає Миколаївської, але в цілому приблизно лінія йде по межі Херсонської та Миколаївської області”, – повідомив він.

Він зазначає, що на південній ділянці фронту зараз йде ракетно-артилерійське протистояння.

“Тому утворюються настільки великі сірі зони, це проміжки між збройними силами РФ і нашими Збройними силами. І ось, як правило, ті війська, які знаходяться між артилерією, вони намагаються поступово весь час вести бойові дії для того, щоб вийти на кращі рубежі, ну для того, щоб краще тримати оборону”, – пояснив боєць.

“Те, що зараз відбувається, що, мабуть, зараз називають наступом, це активні бойові дії, що відбуваються в сірій зоні. Ну наступ це трохи інше, має іншу мету, для нього потрібні інші сили і засоби. А ті, хто говорять про нього, мабуть, не розбираються в стратегічності цього і як це має відбуватися. Поки, як ми бачимо, ворог перевершує нас в артилерії, в техніці. Реально у них її багато. І ми там бачимо і відчуваємо, наші солдати відчувають, то для того, щоб наступати не людськими життями, а наступати правильно нам потрібно ще трохи накопичити сили, як я це бачу”,- резюмував він.

Нагадаємо, раніше екс-нарджепи поширювали чутки про початок звільнення Херсона, посилаючись на свої “джерела”.

Згодом заступник міністра оборони Ганна Маляр порівняла екс-нардепів, які заявили про нібито заняття українськими військовими чотирьох вулиць окупованого Херсона, з маленькими дітьми. Вона підкреслила, що чутками про заняття ЗСУ окремих вулиць Херсона або перекидання зброї на окремі напрямки політики лише шкодять Збройним силам.

Водночас у тимчасово захопленому ворогом Херсоні російські окупанти планують відкрити відділення підсанкційного “Промсвязьбанку”.

Це один із системоутворюючих банків РФ, що займають одну з ключових ролей в обслуговуванні держоборонзамовлення, заявив перший заступник голови Херсонської облради Юрій Соболевський у Facebook.

“Примітно, що цей банк включений в санкційний список Сполучених Штатів Америки і відключений від системи SWIFT. Факт незаконного відкриття у Херсоні відділення цього банку, а також нарощування темпів з видачі одноразової допомоги у розмірі 10 тисяч рублів мало не всім бажаючим, говорить про продовження насильницької інтеграції Херсонщини в економічну систему РФ”, – написав він.

Окупанти фактично позбавили херсонців вибору, заблокувавши роботу українських банків і не даючи можливості завозити гривневу готівкову масу в захоплений регіон.

“Попри це більшість жителів області максимально намагається зберегти оборот саме в гривні, що також є свого роду формою протесту. Є також підстави припускати, що вже найближчим часом відбудеться перерозподіл ролей серед відомих колаборантів, чия злодійкуватість і некомпетенція змогли вразити навіть орків, для яких, по суті, ці дві якості є поширеною нормою”, – зазначив Соболевський.