Відхід українських підрозділів із Соледара був абсолютно контрольованим. Ситуація на фронті біля Бахмуту більш-менш стабілізувалася.

Про це 24 Каналу розповів військовий експерт Олег Жданов. За його словами, українські військові відійшли на нові рубежі оборони поблизу Соледара. І в російських окупантів тепер нове-старе завдання – все починати спочатку і заново штурмувати нові укріплення.

В Бахмуті так само, як і поблизу Соледара, ситуація більш-менш стабілізована. Упродовж минулої доби не було ніяких просувань у ворога на цьому напрямку.

Бахмут доволі добре укріплений. Можемо утримувати його набагато довше. Все залежатиме від постачання і забезпечення наших військ,
– зауважив Жданов.

Американський Інститут вивчення війни припускає, що ЗСУ відновили контрнаступ в напрямку Кремінної Луганської області. Як підкреслив Жданов, з цього напрямку наразі дуже мало інформації. Але були дані, що певні українські групи вже були неподалік від Кремінної.

Утім, не варто стверджувати, що Кремінна от-от буде звільнена. Там тривають напружені бої.

Ми там крок за кроком наближаємося в бік Кремінної. І перекидання російських десантників на цю ділянку не врятувало ситуацію для окупантів. Бої тривають. Там переважно ліси та лісосмуги. Бої йдуть за кожну лісосмугу,
– зазначив Жданов.

Крім того, деякі новини є і з Запорізького напрямку. Окупанти не йдуть там у наступ, але намагаються “намацати” українську оборону. Жданов вважає, що у такий спосіб загарбники хочуть, щоб ЗСУ перекинули деякі війська з-під Бахмутського та Авдіївського напрямку на Запорізький або ж використали резерви.

25 січня мер Мелітополя Іван Федоров заявив, що в тимчасово окупованій Кирилівці зауважили військових з білоруськими шевронами.

Як пояснив Жданов, ще кілька тижнів тому українська розвідка повідомляла, що окупанти активно вербують білорусів у приватні військові компанії. Робота триває як серед цивільних, так і серед чинних військових.

Зростання інтенсивності російських атак на фронті є підготовкою до майбутнього великого наступу, але не є власне самим наступом. Про це заявив екс-радник Офісу президента Олексій Арестович в ефірі “Фейгін Live”.

На думку Арестовича, до початку великого російського наступу ще залишається близько місяця. Він зазначив, що зараз росіяни роблять спроби поліпшити своє тактичне становище на окремих ділянках і перевіряють стійкість української оборони – в районі Вугледара, Донецького аеропорту (Водяне і Спартак), Авдіївки і Бахмута.

“Але ці дії і сукупно і окремо ніяк не можна назвати великим наступом, ні навіть серйозною підготовкою до нього. Це промацування, або виконання раніше поставлених завдань”, – заявив Арестович.

За його словами, дійсно великий наступ – це коли прийшли в рух “маси військ”. В даному ж випадку Арестович вважає необґрунтованими заяви російської сторони про великі успіхи.
“Ну, пройшли вони 2 кілометри. У чому тут переможна реляція? Це тактична глибина. Це ні про що. Як пройшли, так і виб’ють назад. Це несерйозно, якщо ми це порівнюємо із заявами про великий наступ”, – вважає Арестович.

Український Генштаб повідомив про спроби ворога захопити місто Вугледар, розташоване на північ від Маріуполя і на південний захід від Донецька. На цій ділянці росіяни несуть великі втрати.

Також агресор продовжує активні спроби наступу в районі Бахмута. Для підтримки наступаючої піхоти противник став інтенсивніше застосовувати авіацію.

За даними західних розвідок, Кремль планує почати масштабний наступ в Україні вже навесні. Але ЗСУ контролюють ситуацію.