Останнім часом з медіапростору не йде тема важкого життя українських пенсіонерів. Громадяни нашої країни серйозно побоюються за своє майбутнє.

Зараз багато говориться про неминучість підвищення пенсійного віку в Україні. У правлячій партії навіть натякнули на підняття терміну виходу на пенсію до 72 років – “як в Японії”.

Ширяться чутки навіть про повне скасування пенсій в Україні. У мережі знову згадали інтерв’ю радника прем’єр-міністра з економічних питань Олексія Мушака, в якому він висловив саме таку ідею. Правда, Мушак говорив про це аж в 2017 році, коли був нардепом 8-го скликання від БПП. Проте, обурення українців заграло з новою силою.

Так, майже 3 роки тому Мушак сказав, що його покоління – люди, яким зараз 30-35 років, – взагалі не матимуть пенсію в старості. За словами політика, потрібно повністю реформувати пенсійну систему, адже при існуючому розкладі навіть якщо пенсії будуть регулярно підвищуватися, то молодому поколінню все одно доведеться допомагати батькам, щоб вони прожили, а батьки ще й повинні працювати десь паралельно.Мушак запропонував “азіатський підхід” – скасувати пенсії в обмін на економічне зростання. За його словами, зараз з бюджету постійно беруться гроші для покриття дефіциту пенсійного фонду, в результаті – недофінансовуються школи, дороги, лікарні та ін.

“Тому я готовий був би скасувати пенсії, а ці гроші направити на економічне зростання. За рахунок того, що це дасть можливість заробляти більше грошей, і у дітей буде більше можливості піклуватися про своїх батьків. Зараз вони все одно повинні піклуватися, тому що пенсія не витягує всю цю історію “, – заявив Мушак.

Тепер українці вимагають звільнити Мушака з посади радника прем’єра Гончарука і заборонити йому займати високі пости. На сайті президента опублікована відповідна петиція, але поки вона не набрала істотної кількості голосів.