Радник ОП Олексій Арестович сумнівається в успіхах часткової мобілізації в Росії, оскільки військовий потенціал РФ навряд чи впорається з таким напливом новобранців. Про це Арестович розповів в інтерв’ю російському юристу Марку Фейгіну. За словами Арестовича, першу хвилю мобілізованих кинуть на поповнення підрозділів, які зазнали 40-60% втрат.

Воно (стадо) буде більш-менш здатним там, де збереглося кадрове ядро, – пояснив радник ОП.

При цьому загроза повторного наступу на Київ збережеться, якщо успішною буде друга хвиля поповнення резервів. Водночас Арестович зазначив, що ресурсів сформувати нові з’єднання у зв’язку з відсутністю молодшого командного складу у росіян немає.

Контрудар на Харківському напрямку можливий, щоб тримати в напрузі наші війська. Можливе посилення угруповання на Сватовому, щоб викинути нас за Оскол знову, – сказав Арестович.

Він погодився, що наразі мобілізація Путіна схожа на “демонстрацію і спробу чинити тиск”.

Це жахливий ідіотизм. Тому що керівництво не впоралося з веденням “спеціальної військової операції” – ресурсно, адміністративно, апаратно, кадрово. Коли ти розумієш, що з чимось не справляєшся, ти скорочуєш і ущільнюєш це. Але вони, маючи вбогу управлінську структуру, навпаки, ускладнюють для свого апарату завдання, які вирішувати складніше, – висловився Арестович.

Радник Офісу президента Олексій Арестович прокоментував мобілізацію у РФ. За його словами, на фронт відправлятимуть здебільшого сорокарічних російських “вояків”.

Чому сорокарічних?.. Бо молодь уся змоталася. Вона більш мобільна. А сорокарічні тяжіють до законослухняності. Це їхнє марення – про відновлення СРСР, – зазначив Арестович.

Він додав, що для чоловіків, обтяжених сім’ями та дітьми, втеча від мобілізації неможлива.

Це – не варіант. Молодь, яка не обтяжена сім’ями, може петляти, змитися до Казахстану… А сорокарічний чоловік куди змиється?.. У сорокарічних іннерція соціальна набагато більша. Їх швидше ловлять, – додав Арестович.

Росія буде відправляти мобілізованих солдат на поповнення підрозділів, які виведені на відновлення, однак його процес може бути значно скорочений.

Якщо їх відправлять, а по ідеї так і повинні зробити, на поповнення російських підрозділів, які виведені на переформування та відновлення, то вони скоротять відновлення та кинуть їх за умови збереження кадрового ядра. В принципі, може бути неприємно, але є питання скільки там цих підрозділів, і чи готові вони повертатися. Судячи з того, що ми бачимо, поки що не дуже готові, – сказав він.

Арестович зазначив, що ефективність такої манери поповнювати вкрай мала.

Дуже складно поставитись до цього всерйоз, тому що така манера поповнювати викликає дуже великі сумніви щодо ефективності. Боєздатність нульова. Вони демотивовані й без найменшої підготовки одразу в бій на цю страшну українську війну, про яку всі чули в недолагодженому підрозділі, де їм ніхто не пояснив, що і як. Сумнівна історія, якщо чесно, – сказав він.

Нагадаємо, що секретар РНБО Олексій Данілов припустив, чому звернення Путіна про мобілізацію було перенесено.

На наш погляд, у російському Кремлі вже починаються певні процеси. Хочу нагадати, що коли було оголошення про вечірній виступ президента Путіна і що він буде оголошувати якісь речі, то його не відбулося. І не відбулося саме тому, що там почалася дискусія, там уже не всі згодні з тим, що пропонував у першій версії Путін, – вважає він.

Данілов додав, що саме через це звернення відтермінували до ранку наступного дня.