Експрезидент Грузії, колишній губернатор Одеської області, а нині глава Виконавчого комітету реформ України Михайло Саакашвілі заявив, що Україна рухається до «повного колапсу і прірви масштабу першої половини 1990-х років».

Про це він сказав 26 листопада в ефірі ток-шоу «Право на владу».

«Ми повинні всі розуміти, куди ми рухаємося. Ми реально рухаємося до повного колапсу та прірви масштабу першої половини 90-х років… Я на місці президента Зеленського однозначно звільнив би всіх цих міністрів. Звичайно, звільнив би. Я не розумію, чому він терпить міністрів, зокрема ось цього міністра, який зараз стоїть біля мікрофона (міністра фінансів Марченка, – ред). На митниці призначили один клан, тепер змінили главу митниці – знову призначають йому заступників: щодня – представник конкретного клану», – сказав Саакашвілі.

За його словами, жодної реформи митниці не буде, тому що «всі це знають».

«У регіонах розподілили митницю – у всіх є свої господарі, у всіх є свої «смотрящі». Водночас із незворушним виглядом і цинічними посмішками вони кажуть: «Ну що ж, люди просто не звикли платити податки, тому вони протестують» і «Бізнес відчуває позитивні результати наших реформ». Яких реформ?», – зазначив Саакашвілі.

Відзначимо, раніше Саакашвілі заявляв, що українська економіка рухається до катастрофи.

«Українська економіка зараз рухається до великої катастрофи. В Україну насувається дуже сильна бюджетна криза », – сказав він.

За його словами, вже з наступного року Україна матиме проблеми з виплатами зарплат і пенсій. Однак, як зазначив Саакашвілі, ситуацію можна відстрочити на кілька місяців, якщо владі вдасться підписати чергову угоду з Міжнародним валютним фондом.

Можливо, МВФ дасть Україні «трохи грошей», зазначає Саакашвілі. «Але це ще на кілька місяців вистачить, а так будуть великі проблеми з виплатами елементарних соціальних зобов’язань і зарплат. Такого в Україні не було з 1990-х років», – підкреслив колишній президент Грузії. Все це відбувається в умовах, коли український уряд «практично не функціонує» і «ніби існує в паралельному світі».

У цій ситуації, вважає він, «потрібно щось робити, або країна вилітає в трубу».

“Результат всеосяжної корупції в податковій і митній системі. Це результат відсутності дій по відкриттю економіки для залучення інвестицій і реальної приватизації. Це призводить до того, що український бюджет на грані розвалу. Це правда. Зараз ми дуже близькі до того, щоб припинити відшкодування ПДВ “, – спрогнозував Саакашвілі