Війни в Конституційному суді України дійшли до краю – тепер там по суті два глави і вони скасовують розпорядження один одного. Документи опублікував УНІАН, – пише “Клименко-Тайм”.

Заступник голови КСУ Сергій Головатий підписав розпорядження про призупинення виплати зарплати Олександру Тупицькому і Олександру Касмініну. Посилаючись на указ Зеленського про скасування їх призначення суддями. І підписується як «Виконуючий обов’язки голови Суду».

Тупицький це розпорядження скасував. І підписав своє розпорядження «Глава Суду». Ось тільки документ – без відмітки про реєстрацію і без печатки.

Реальне двовладдя в Конституційному суді – у наявності. Один глава – за рішенням ОП, другий – за Конституцією. І виходу з цієї кризи поки не передбачається. Навіть якщо припустити, що Верховний Суд задовольнить позови Тупицького і Касмініна, то у Зеленського ще щось придумають, щоб від них позбутися.

Повний конституційний безлад.

Відзначимо, звільнений указом президента з посади судді Конституційного суду Олександр Тупицький і суддя КСУ Сергій Головатий одночасно вважають себе керівниками КСУ і видають розпорядження, що суперечать один одному.

Про це кореспонденту УНІАН стало відомо з джерел в КСУ.

У розпорядження УНІАН потрапили два документа за підписом Тупицького і Головатого.

Так, сьогодні Головатий видав розпорядження як виконуючий обов’язки голови КСУ. У ньому він наказує з 31 березня і до рішення у Верховному суді питання щодо указу президента Володимира Зеленського про скасування призначення Олександра Касмініна і Олександра Тупицького суддями КСУ зупинити користування останніми державним майном і службовими транспортними засобами, а також виплату їм винагороди судді КСУ.

Виконання цього розпорядження покладено на керівника секретаріату КСУ.

Слідом за цим документом Тупицький видав своє розпорядження «Про запобігання протиправних дій заступником голови КСУ С.П.Головатим».

У ньому сказано, що 30 квітня Головатий «незаконно привласнив повноваження виконуючого обов’язки голови суду і видав очевидно незаконне розпорядження», зупинивши виплату Касмініну і Тупицькому винагороди судді і зупинивши користування зазначеними суддями державним майном і службовими транспортними засобами.

Тупицький бачить в діях Головатого ознаки дисциплінарного проступку і склад кримінальних злочинів, передбачених ч. 2 ст. 344, ч. 1 ст. 353 і ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України.

Також Тупицький розпорядився призупинити дію розпорядження Головатого і почати службову перевірку щодо нього.

«Забезпечення і контроль над виконанням цього розпорядження покладаю на себе», – йдеться в розпорядженні.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.