На сьогодні немає загрози прямого вторгнення з білоруського боку. Активізація та мобілізація їхніх сил час від часу з’являється, однак не варто перебільшувати ризики. Про це 4 березня заявив радник голови ОП Михайло Подоляк.

“На сьогодні нема мобілізації в тому обсязі, який буде достатнім, аби Білорусь взяла участь у бойових діях. На сьогодні загрози прямого вторгнення з білоруського боку немає”, – наголосив Подоляк під час пресконференції у Львові.

Інформації про те, що Білорусь готова взяти участь у бойових діях на боці Росії наразі немає. Втім, не варто забувати, що білоруська сторона надала окупантам свою територію для інфраструктурних дій.

Політичний експерт, консультант з політичного та антикризового PR Тетяна Лупова впевнена, що наразі найголовніший висновок – Україна успішно протистоїть російсько-білоруській військовій агресії. Адже ракети, як відомо, летять і з боку Білорусі. Звідти ж здійснює частину вильотів ворожа авіація.

“Так, важко. Дуже. Адже це не просто війна минулих часів, коли є деякі правила. Зараз загарбники використовують заборонену зброю, заборонені прийоми, сплановане знищення лікарень, шкіл, пологових будинків, об’єктів цивільної інфраструктури, житлових масивів, розстріл мирного населення, зґвалтування. Все це – тероризм та геноцид українського народу”, – розповідає Тетяна Лупова для видання “Коментарі”.

Вже зрозуміло, що план швидкого захоплення України не вдався. І Путін, який абсолютно неадекватний, зовсім збожеволів, завдаючи цим вторгненням і все більшим зростанням агресії колосальної шкоди не тільки Україні, а й Росії.

“Санкції поховають не тільки економіку його країни, а й усі звичні підвалини. Мало того, рано чи пізно, вцілілі та озвірілі від бажання вбивати солдати повернутися додому – і вони продовжать вбивати вже своє населення. Росія отримає назад свою ж “зброю”, яка спрацює проти мирних громадян”, – пояснює експерт.

Вона також звертає увагу, що білоруський диктатор, самопроголошений президент Лукашенко ухвалив зміни до Конституції Білорусі, згідно з якими глава держави не несе відповідальності за вчинене ним на цій посаді.

“Він боїться. Але його це не врятує. Міжнародна спільнота винесе своє рішення. І ніхто не звертатиме уваги на переписані на догоду диктаторам конституції. Покарання чекає і на Лукашенка, і на Путіна. Якщо не за життя, “Посмертно. Гаага вже почала розгляд питання варварства росіян в Україні. Прокурор просить надсилати всі відомі докази звірств, навіть дав свою електронну адресу. Я знаю, що кілька груп добре підготовлених українців професійно збирають і надсилають ці докази”, — зазначає Тетяна Лупова.

Обов’язково з усім упораємося, ми єдині як ніколи! Рано чи пізно кожен отримає те, що заслужив.