Глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що місцем зустрічі президентів України і Росії може стати тільки нейтральна держава. Про це повідомляє “4 канал”.

За його словами, Володимир Зеленський ніколи не поїде до Москви домовлятися щодо війни на Донбасі.

“Якщо у Путіна виникає ідея переговорів в глобальному масштабі відносин між Україною і Росією, то це може бути тільки нейтральна країна”, – упевнений політик.

Кравчук також зазначив, що місцем для зустрічі може стати нейтральна територія – Фінляндія або Швейцарія.

Нагадаємо, раніше глава РФ Володимир Путін відповів на пропозицію зустрічі від українського лідера Володимира Зеленського. Він зазначив, що якщо той хоче обговорювати двосторонні відносини, то його готові прийняти в Москві.

На думку директора Українського інституту аналізу та менеджменту політики Руслана Бортника , Зеленський наврадче прийме пропозицію Путіна приїхати в Москву. Він може запропонувати зустрітися на території третьої, нейтральної, країни.

“У Росії типовий імперський підхід – все повинні їздити до царя на уклін. Зеленський напевно відмовиться “, – каже Бортник” Сегодня “.

На думку політолога, поїздка президента України до Москви не була б ефективною. “Навіщо їхати? Предмета переговорів – немає. Сьогодні Зеленський з Путіним не зможе ні про що домовитися, тому що домовленість повинна передбачати компроміс, на який сторони йти поки не готові ” , – пояснює експерт.

Бортник також допускає, що Україна може запропонувати Росії провести зустріч глав держав на нейтральній стороні. “Можливо в Австрії, Фінляндії чи Швейцарії. Оптимальний варіант – провести переговори під час зустрічі Путіна з Байденом ” , – говорить він.

За словами політолога, директора Інституту глобальних стратегій, Вадима Карасьова , Переговори Зеленського з Путіним було б доцільно провести під час зустрічі в “нормандському форматі”.

“Зараз Зеленському немає сенсу їхати в Москву. Про що говорити? Обговорювати проблему РПЦ і російськомовних громадян в Україні? Судячи із заяви Путіна, це для Росії головна проблема у відносинах з Україною. Але для нас головна проблема – це Донбас, саме він генерує ескалацію конфлікту. Однак про це Путін не хоче говорити “, – зазначив Карасьов.

Політолог підкреслив, що саме через конфлікт на Донбасі і стягування російських військ до кордонів України, Зеленський запропонував президенту РФ зустрітися. “Так, у відносинах України з Росією є багато проблем, але найважливіша зараз – Донбас. Її потрібно вирішити в насамперед, а потім вже піднімати питання мови і церкви. І обговорювати питання потрібно саме з Путіним, а не з представниками “ЛДНР”, які нічого не вирішують ” , – пояснив Карасьов.