На Бахмутському напрямку росіяни збожеволіли і кидають у наступ на українські позиції цілі роти двічі-тричі на день. Є ймовірність, що таким чином вони виграють час для доукомплектації своїх підрозділів, втрати яких становлять до 70% особового складу та техніки.

Про це в ефірі “Апостроф TV” повідомив радник міністра внутрішніх справ у 2014-2021 роках. Валерій Поцілунко.

«Майже два тижні вони нещадно, не шкодуючи ні сил, ні коштів, випускають по нам величезну кількість артилеристських снарядів, яких не було навіть на початку, або в найгарячіші періоди. Вони ніби збожеволіли, вони просто ротами відправляють у наступ людей, яких привезли до зони бойових дій, вивезли на позиції, там дали зброю, налили по сто грам і вперед на барикади. Вони йдуть, наші хлопці вбивають їх, і так відбувається по два-три рази на день. Це якесь божевілля. Можливо, вони вирішили нас у такий спосіб натренувати? Наші хлопці відточують свої навички стрілецького бою. Таким чином вони там точно жодного успіху не матимуть», – розповів військовий.

За словами Поцілунка, є кілька причин того, чому окупанти так завзято кидають на забій своїх солдатів.

«Перша – таким чином вони хочуть виграти час, хоча стратегічно час не на їхньому боці, щоб доукомплектувати підрозділи, які зазнали великих втрат. А у них великий обсяг бригад, які втратили до 70% особового складу та техніки. Частину вони доукомплектували мобілізованими, але ж не всіх їх відправили на фронт, деякі ще проходять навчання. Отже, вони виграють для себе час, плюс ще хочуть нас в такий спосіб виснажити», – пояснює він.

«Друге – це ще може бути частина психологічної операції, яка спрямована на власне населення, аби підняти рівень патріотизму. Тобто показати, як все тяжко, скільки трун везуть, мовляв, «вставай країна величезна, вставай на останній бій», – додав Поцелуйко.

Нагадаємо, що на Бахмутському напрямку російські окупанти роблять до 10 штурмів протягом дня і трохи менше вночі. При цьому росіяни досягли там лише незначних успіхів і сильно перебільшують свої «успіхи» на фронті.
Останніми тижнями ситуація у Бахмутському напрямку пекельна, оскільки ворожі війська штурмують ЗСУ артилерією та кидають у наступ на українські позиції цілі роти двічі-тричі на день – це свідчить не про військову доцільність, а про амбіції Путіна, який намагається досягти цілей будь-якою ціною.
Так, ворожа влада намагається взяти Бахмут життями найманців “Вагнера”.

“Абсолютно нераціонально кидати піхоту на добре укріплені позиції українських Сил оборони. За три місяці активних боїв на цьому напрямку росіяни втратили тисячі вояків і нічим не можуть прозвітувати перед російським суспільством, окрім кількох кілометрів просування – до передмість Бахмута вони вийдуть нескоро”, – пояснив експерт.

Бахмут не є тактично важливим пунктом з точки зору воєнної стратегії, але місто не можна здати росіянам, бо вони пропагандистською картинкою зобразять нібито “велику перемогу”. Водночас експерт Олексій Гетьман вважає, що в рамках тактичної оборони можна відступити з Бахмута, як це ЗСУ грамотно зробили у випадку Лисичанська та Сєверодонецьку.

“Тактичного значення з військової точки зору Бахмут не має. Битва за Бахмут має емоційне та політичне навантаження. РФ дуже потрібно показати хоча б трохи переможних дій. Пів року там вже відбуваються бойові дії, але просунутися, або захопити місто противник не в змозі. ЗСУ будуть тримати місто до останнього. Якщо ворог зосередить там велику кількість техніки та військовослужбовців, і нам буде безглуздо втрачати життя наших людей заради того, щоб це місто залишилось під українським контролем прямо зараз, ми зробимо так, як ми зробили у Лисичанську та Сєверодонецьку”, – підкреслив Гетьман.

За словами військового аналітика, поки що ЗСУ вдається на Бахмутському напрямку сковувати велику силу ворога. “Росіяни там зазнають колосальних втрат. Бахмут обов’язково залишиться українським. Але, якщо треба буде відійти на певний час – ми можемо це зробити. Це називається тактична оборона. Треба робити правильні кроки, щоб досягти перемоги”, – пояснив Гетьман.