Темпи атак російських окупантів в районі міста Кремінна суттєво збільшилися, заявив очільник Луганської ОВА.

Російські окупанти з усіх сил намагаються прорвати оборону українських захисників на Луганщині. Поблизу міста Кремінна загарбники через це збільшили інтенсивність обстрілів позицій ЗСУ. Про це повідомив голова Луганської ОВА Сергій Гайдай.

“Суттєво збільшилася кількість атак та обстрілів останнім часом. Саме на Кремінському напрямку вони намагаються розвивати успіх, продавлювати оборону наших захисників. Але на сьогоднішній день там вони суттєвого успіху не мають. Сили оборони утримують свої позиції”, — сказав Сергій Гайдай.

Очільник ОВА зазначив, що росіяни і далі продовжують знищувати село за селом на Луганщині, а що стосується влучань ЗСУ в місця розташувань окупантів, то, за його словами, місцеві жителі визнають, що українські захисники б’ють настільки влучно, що навіть тим мирним жителям, які мешкають неподалік таких об’єктів, нічого не загрожує.

Своєю чергою військово-політичний оглядач Олександр Коваленко заявив, що російські окупаційні війська продовжують переганяти під Кремінну Луганської області ресурс, який, очевидно, вони використають у новому наступі. Однак в “епічному наступі” на окупантів чекає маса нюансів. 

Як він зазначив у Telegram, в районі Кремінної розміщені додатково підрозділи 331-го і 217-го ПДП 98-ї ПДД, на додаток до вже наявних 104, 234 і 237 ДШП, 217 і 331 ПДП і резервної 31-ї ОДШБр.

“Всього чисельно біомаса РОВ (російських окупаційних військ – ред.) становить близько 9 тис. особового складу. І на перший погляд, це дуже суттєва маса, яка може реалізувати успішний наступ на Лиман і не тільки. Але, як завжди в таких ситуаціях, є нюанс. Ну… як нюанс. Швидше – нюанси”, – додав експерт. 

За словами Коваленка, місцевість, з якої можуть стартувати окупанти для свого “епічного” наступу, має специфічний ґрунт. Для успішного просування військ ґрунт повинен промерзнути. Однак наступного тижня в даному районі прогнозуються “плюсові перепади, які ефект промерзлої землі нівелюють”.

“Цікаво й те, як у своєму “ривку лемінгів” РОВ вирішуватимуть питання Веригинського лісництва, вельми неблагополучного місця для чмонь. А все тому, що заходячи туди, різного роду чмоні мають всі шанси вже не повернутися. Бо там ходить дуже багато злих лісовиків. Ну, ви зрозуміли. Загалом, в наявності є вже як мінімум 2 природно-ландшафтних фактори, які не найкращим чином можуть позначитися на потенціалі навіть цих майже 9 тисяч “елітних” чмонь, що рвуться в бій. І це ще без згадки того, що з півдня підтискає Білогорівка і скутий фронт”, – підкреслив він. 

Експерт додав, що “білогорівський трамплін ЗСУ і скутий Сіверський фронт у РОВ взагалі не варто списувати з рахунків”. На його думку, коли завершиться “Лиманська рефлексія”, саме в одній із цих локацій, а можливо і відразу у всіх, посиплеться оборона російських окупантів, особливо коли у противника виснажиться БК. 

“Говорячи про БК, слід нагадати, що в наступі РОВ його витрачають на порядок інтенсивніше, а логістика при цьому краще працювати не починає. Тобто в певний піковий момент Лиманського суїциду РОВ відбудеться виснаження з усіма витікаючими наслідками. Варто було б згадати ще парочку-іншу нюансів на даному напрямку, але не вважаю це за потрібне. Нехай окупантам, якщо вони все ж вирішать зайнятися демонстративним груповим самогубством, будуть хоч якісь сюрпризи. Хоча, якщо вони не розуміють очевидного, то і воно буде сюрпризом”, – резюмував Коваленко.