Риторика Берліна щодо Кремля посилюється. Канцлер Німеччини Олаф Шольц відійшов від тактики приборкання агресора і публічно висунув ультиматум російському диктатору Володимиру Путіну.

Виступаючи на національній конференції Соціал-демократичної партії Німеччини, Шольц закликав Москву до припинення агресії, повідомляє Spiegel.

Канцлер Німеччини дав зрозуміти, що єдиний шанс для РФ досягти миру – це звільнити від своєї військової присутності українські території.

«Ми надсилаємо чіткий сигнал російському президенту: припиніть цю війну, виведіть свої війська та розчистіть шлях для переговорів про мир, який не може бути продиктований Росією щодо України… Ніхто не має права привласнювати чужу територію», – заявив канцлер Німеччини. Його заяви супроводжувалися бурхливими оваціями зали.

Нагадаємо, нещодавно новопризначений заступник голови Міністерства закордонних справ Андрій Мельник, звертаючись до Шольца, наголосив, що Росії повинні бути поставлені ультиматуми, щоб війна завершилась. Про це заступник міністра закордонних справ написав на своїй сторінці у Twitter.

“Пане канцлер. Це добре, що ви крикнули Путіну “припинити війну”. Але це тільки слова. Росія розуміє лише силу. Поставте Путіну ультиматум. З болючими наслідками. Зупиніть енергетичний геноцид проти українців. Зробіть це”, – зазначив він.

Напередодні Олаф Шольц, на державній партійній конференції Соціал-демократичної партії Німеччини, звертався до Путіна і наголосив на важливості припинення війни.

“Припиніть цю війну, виведіть свої війська і розчистіть шлях для переговорів про мир з Україною, який не був би продиктований Росією. Жодна країна не є сусіднім заднім двором. Ніхто не має права зазіхати на чужу територію”, – сказав він.