В Щасті на Луганщині підпалили російську “виборчу дільницю”, а в Старобільську “референдум” проводять у кущах і з озброєним окупантом. Про це розповів голова Луганської ОВА Сергій Гайдай у фейсбуці.

У Щасті підпалили “виборчу дільницю”. У Старобільську “голосують” у кущах біля магазинів. Знайти кущі легко, адже рукописна табличка “голосовать тут” і людина з автоматом про це інформують, – наголосив він.

Як підкреслює політолог Михайло Басараб, у ворога відбувся потужний надлом, передусім психологічний. Найперше йдеться про вище військове та політичне керівництво Росії. Така масова втеча військових і стрімка втрата територій не минуть безслідно для всіх росіян. Кремлівська пропаганда поступово відійде від шоку й вигадає якесь пояснення для свого населення, але виправдати втечу з Харківщини буде непросто.

Але нам не варто впадати в ейфорію. Під контролем Російської Федерації залишається Азовське узбережжя України, ворог блокує наш доступ до Чорного моря і здійснення судноплавства. Також захоплені Луганщина, частини Донецької, Запорізької та Херсонської областей. Росія завдає руйнівних ракетних і артилерійських ударів по Миколаєву, Кривому Рогу й інших містах, утримує стратегічно важливу частину української території – узбережжя. Морські торговельні шляхи надважливі для нашої економіки.

Також слід розуміти, що стрімке вигнання росіян не знімає питання ефективного утримання нами звільнених територій. Відбувся успішний контр­наступ, але для захисту українського кордону та контролю звільнених земель мають бути задіяні значні ресурси армії, Нацгвардії та поліції. Потрібні величезні зусилля для відновлення інфраструктури, розмінування територій. Росіяни зі свого боку можуть вдатися до контрнаступальних дій, диверсій на звільнених територіях, ракетних чи артилерійських обстрілів.