Існує ціла низка кримінальних проваджень, у яких звинувачується Павло Вовк. Тому вони мають дійти до логічного кінця.
Для початку суд має винести вирок. Про це в інтерв’ю програми “Перші особи” на 24 каналі розповів Федір Веніславський.
За його словами, новий Окружний суд, який буде здійснювати адміністративне правосуддя у межах столиці України, буде точно доброчесним і не даватиме приводів для звинувачень, які наразі існують в особі голови ОАСКу Павла Вовка.
“На моє суб’єктивне переконання, є багато підстав для того, щоб Вовк поніс заслужене покарання, зокрема й за тими важкими кримінальними злочинами, у яких його наразі підозрюють органи досудового розслідування”, – пояснив він.
Нагадаємо, у 2019 році правоохоронні органи оприлюднили аудіозаписи, так звані плівки Вовка. На них судді Окружного адмінсуду Києва домовлялися про конкретні судові рішення.
Крім того, на плівках чути, як Вовк планує із своїми колегами повністю контролювати судову гілку влади та впливати на розвиток подій у державі. Однак 9 липня Вищий антикорупційний суд відхилив клопотання Національного антикорбюро щодо справи “плівок Вовка”.
До слова, Вищий антикорупційний суд дозволив Національному антикорупційному бюро примусово відібрати біологічні зразки відбитків пальців рук та долонь рідного брата голови Окружного адміністративного суду міста Києва Павла Вовка Юрія Зонтова.
Таке рішення 8 липня ухвалив слідчий суддя ВАКС.
Детектив у клопотанні зазначив, що під час обшуку криміналістом було виявлено та вилучено сліди папілярних узорів на низці предметах. Пізніше було призначено експертизу з метою встановлення власника цих відбитків, а саме, чи належать вони Зонтову. Для цього потрібні зразки його папілярних узорів, про що попросив експерт. Прокурор САП виніс постанову про відібрання цих відбитків, про що повідомлено підозрюваного. Однак він відмовився добровільно надати зразки.
У зв`язку з цим, детектив звернувся до ВАКС з клопотанням про надання дозволу на примусове відібрання біологічних зразків відбитків пальців рук та долонь Зонтова із залученням судових експертів або спеціалістів. Адвокат підозрюваного заперечував, бо нібито відбитки пальців не є біологічними зразками. Втім суддя клопотання задовольнив.
За версією слідства, адвокати Юрій Донець і Юрій Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабаря ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти нібито мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.
Як стверджував прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також повідомив, що усі деталі передачі хабаря та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проєктом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».