Спікер парламенту не підтримав санкції проти Віктора Медведчука, бо вважає, що Україна не дотримується принципів верховенства права.

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков, висловлюючись про введення санкцій проти народного депутата і голови політради партії “Опозиційна платформа — За життя” Віктора Медведчука зазначив, що, згідно із законами, санкції не можуть бути накладені на громадян України.

Таку думку спікер парламенту висловив в ефірі телеканалу НТА.

“Я завжди намагаюся виходити із закону. Якщо ми говоримо про закон про санкції, то, виходячи з тих статей, які передбачені цим законом, виходячи з тієї стенограми, яку всі можуть підняти і подивитися, коли приймався цей закон, то було чітко визначено, що санкції не застосовуються до громадян України”, — зазначив Разумков.

Спікер ВР переконаний в тому, що будь-який громадянин України, який певним чином фінансує тероризм або підтримує так звані “Л-ДНР”, повинен понести покарання — але не в форматі санкцій, а в межах кримінальної відповідальності.

“Для цього у нас передбачена достатня кількість статей: і фінансування тероризму, і державна зрада. Тому що, якщо ми говоримо про чиновників, то ми все давали присягу народу України: і народні депутати, і голови обласних рад, і губернатори, і глави облдержадміністрацій , районів. І якщо ти порушуєш присягу, то ти повинен сісти у в’язницю”, — говорить політик.

Також Разумков підкреслив, що санкції — ефективний механізм, який застосовується до тих, кого не можна притягнути до відповідальності за українським законодавством: хто знаходиться в Росії, ОРДЛО або інших країнах світу.

“Це нереально, наприклад, забрати якогось бізнесмена в Україні і посадити, російського бізнесмена. Або підприємство, яке фактично діє проти інтересів нашої держави. Тому тут санкції — якісний, ефективний механізм. Щодо громадян України ми повинні діяти в рамках Кримінально процесуального кодексу”, — підсумував Дмитро Разумков.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.