На позачерговому засіданні Верховної Ради, яке має відбутися 21 жовтня, планують розглянути понад десять питань, пов’язаних з інтеграцією України до Європейського Союзу, повідомив спікер парламенту Руслан Стефанчук.

«Це відповідь парламента саміту Україна-ЄС, який пройшов дуже успішно: ми отримали угоду “відкрите небо”, яку не могли отримати 30 років державності України. Було багато запевнень поза кулуарними зустрічами, і навіть ті колеги з ЄС, які завжди замовчували про європейську перспективу України, вони про це вже відверто заговорили», – сказав Стефанчук.

23-й саміт Україна-ЄС відбувся в Києві 12 жовтня. На ньому обговорили шість тем, серед яких – результати з реалізації Угоди про асоціацію з ЄС та зону вільної торгівлі. Головним досягненням саміту стало угода «про відкрите небо». Європейський союз на саміті представляли президент Європейської ради Шарль Мішель і президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен. Україну представляв президент Володимир Зеленський.

Договір з відкритого неба — багатостороння міжнародна угода, що надає його учасникам можливість здійснювати обльоти територій один одного (встановлює режим “відкритого неба”). Його підписали в 1992 році в Гельсінкі, але чинності він набув лише через 10 років. 

Тепер будь-яка країна ЄС може призначати будь-якого перевізника для польотів в Україну. Також європейські борти матимуть право здійснювати внутрішні перевезення в нашій державі.