Після масових протестів у Вірменії, прем’єр-міністр країни Нікола Пашинян заявив про готовність провести позачергові парламентські вибори в 2021 році.

Про це пише телеграм-канал “Наблюдатель”, далі прямим текстом.

“Запрошую парламентські і зацікавлені позапарламентські сили на консультації з питання проведення в 2021 році позачергових парламентських виборів”, – написав Пашинян на своїй сторінці в соціальній мережі.

Սիրելի ժողովուրդ, սիրելի հայրենակիցներ.

Հիմա արդեն ակնհայտ է, որ վարչապետի հրաժարականի պահանջով ընդդիմադիր գործընթացը…

Опубліковано Nikol Pashinyan / Նիկոլ Փաշինյան Пʼятниця, 25 грудня 2020 р.

За його словами, очевидно, що дії опозиції з вимогою відставки прем’єр-міністра не отримали підтримки народу.

“Опозиція мала всі можливості для генерації народної підтримки навколо своєї вимоги – володіє фінансовими, інформаційними, організаційними ресурсами, мала широкі можливості для організації мітингів і акцій протесту, але не змогла не тільки забезпечити народну підтримку, але і кількість їх прихильників досягло мінімуму, вуличні процеси ослабли. Ніхто не може сказати, що ми тримали владу шляхом застосування грубої сили. Навпаки, нас звинувачують у недоречною м’якості “. При цьому Пашинян додав, що не чіпляється за крісло прем’єра, а й не може
проявити недбале ставлення до довіреної народом влади, посади прем’єра.

“Долю цієї посади і подальшого політичного лідерства повинен вирішити народ своїм вільним волевиявленням. Я, як прем’єр-міністр, вважаю себе гарантом вільного виявлення цієї волі”, – заявив Пашинян.

Нагадаємо, що масові заворушення в Єревані почалися після того, як в Нагірному Карабасі було оголошено перемир’я і вся територія перейшла під контроль влади Азербайджану