Через складну політичну ситуацію в Білорусі і велику ймовірність подальших протестів проти нинішнього президента Олександра Лукашенка і його соратників, представник Тристоронньої контактної групи по Донбасу Леонід Кравчук підтримав ідею про перенесення переговорів до Австрії.

Відповідну заяву він зробив в інтерв’ю “Країні”.

“Це хороша пропозиція. Зараз політична ситуація в Білорусі не сприяє тому, щоб ми працювали на Мінському майданчику. Народ піднявся проти Лукашенка, і все говорить про те, що протести триватимуть. Працювати в таких умовах дуже складно. Тут мова йде про майданчику міжнародного характеру. Відповідно і рішення будуть приймати на міжнародному рівні “, – сказав він.

За його словами, ТКГ все одно доведеться шукати нове місце для проведення зустрічей, якщо ситуація не зміниться. Однак остаточне рішення залишається за ОБСЄ.

Відзначимо, напередодні канцлер Австрії Себастьян Курц на переговорах з президентом України Володимиром Зеленським заявив про готовність Відня надати майданчик для переговорів по Донбасу. Зеленський на це відповів, що потрібно спочатку дочекатися розвитку ситуації в Білорусі.

Нагадаємо, глава української делегації в Тристоронньої контактній групі Донбасом Леонід Кравчук посперечався зі спецпредставником Росії в ТКГ Борисом Гризловим, який назвав ОРДЛО “окремою територією”.