Заступник Глави Нацбанку України Катерина Рожкова прокоментувала ситуацію щодо викладених в мережу її робочих телефонних розмов, передає Корупція Інфо

Нещодавно в мережу потрапили записи розмов "правої руки" Гонтаревої, в яких Рожкова обіцяє представникам з "Платинум Банку" Дмитру Зінкову, Григорію Гуртовому і Борису Кауфману" намагатися проштовхувати потрібні рішення і домовлятися".

Рожкова пояснила, що означають ці розмови, а також заявила, що звернеться до правоохоронних органів, щоб розібратися у ситуації.

Про це заступниця очільника НБУ написала на своїй сторінці Facebook.

"Доводжу до відома ЗМІ, що я перебуваю у постійному діалозі з акціонерами та менеджментом усіх 100 українських банків – від найбільшого банку ("Приват") і до найменшого ("Гефест"). Адже перемовини заступника Голови НБУ, який відповідає за пруденційний нагляд, з акціонерами та менеджментом банків – це звичайний робочий процес. Особливо в період діагностики та оздоровлення банківської системи", – заявила замглави НБУ.

Рожкова наголосила, що постійно веде розмови з представниками неплатоспроможних банків, які Нацбанк намагається реформувати.

"Так, з 2014 року регулятору разом з акціонерами фінустанов вдалося вивести з "проблемності" 10 банків. З акціонерами та менеджментом цих банків особисто я провела десятки зустрічей, сотні телефонних розмов, зв'язку по Skype та переписок в електронній пошті. Ці переговори не були марними – зараз ці банки продовжують працювати на ринку в нормальному режимі", – розповіла Катерина Рожкова.

Рожкову розлютив той факт, що за нею підслуховують.Також вона звертається до правоохоронців з проханням перевірити, хто і чому за нею стежить.

"Разом із тим хочу звернутися до правоохоронних органів з проханням перевірити, хто і на яких підставах прослуховує мої телефонні розмови та потім розголошує їх. Адже подібні провокації можуть негативно вплинути на стан того чи іншого банку, а зрештою і банківської системи в цілому", – йдеться у повідомленні.