Робоча група з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи повинна сформувати пріоритетні напрями розробки правових основ реінтеграції частини Донецької та Луганської областей і Автономної Республіки Крим, зазначає заступник керівника Офісу Президента України Руслан Рябошапка, передає прес-служба Офісу президента.

“Тимчасово окупована територія Донбасу і Криму – це не просто земля, яку нам потрібно повернути. Це українці, які на ній проживають, з якими нам потрібно налагодити спільне життя після п’яти років розриву, 1,4 мільйони внутрішньо переміщених осіб, більшість з яких, цілком ймовірно, вирішать повернутися до своїх нерідко пошкоджених будинків, і ще багато проблем, пов’язаних з тимчасовою окупацією нашої землі”, – заявив він.

Щоб уникнути хаосу, ми повинні врегулювати процеси повернення до нормального життя”, – переконаний Руслан Рябошапка.

Для цього заступник керівника Офісу Голови держави спільно з постійним представником президента в АР Крим і головою робочої групи з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Комісії з питань правової реформи Антоном Кориневичем, прокурором Автономної Республіки Крим Гюндузом Мамедовим обговорив пріоритетні напрямки роботи цієї групи в розробці правових основ повернення частини тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей, а також Криму та Севастополя під контроль України.

“Серед основних ідей – необхідність розробки Стратегії реінтеграції окупованих територій з планом дій, який регулярно переглядався б”, – повідомив Руслан Рябошапка.

За його словами, для відновлення миру і нормального життя на окупованих територіях, усунення порушень прав наших громадян, притягнення до відповідальності за скоєні злочини, відшкодування збитків навіть буде підготовлена ​​концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного і міжнародного кримінального права.

“Крім того, один із пріоритетів – нарешті ратифікувати Римський статут Міжнародного кримінального суду, підписаний майже 20 років тому”, – додав він.

“Робоча група, яка, до речі, сформована переважно з представників громадських організацій, візьме до уваги міжнародну практику. На першому засіданні Комісії з питань правової реформи повинні бути представлені пріоритетні напрямки діяльності групи, а до 2020 року – напрацьований перший пакет ініціатив Голови держави”, – резюмував заступник керівника Офісу президента.

Раніше президент Володимир Зеленський заявив, що закінчити війну на Донбасі можна тільки за допомогою дипломатії.

У той же час президент не виключив зняття економічної блокади з Донбасу, але тільки за умови, якщо бойовики повернуть Україні контроль над захопленими підприємствами.