Головні новини України
Подобається

“Право на реабілітацію отримають …”: Верховна Рада розширила перелік жертв комуністичного режиму

13/03/2018     Автор: Ігор Нагорний
“Право на реабілітацію отримають …”: Верховна Рада розширила перелік жертв комуністичного режиму

Верховна Рада розширила перелік жертв комуністичного режиму, передає Корупція.Інфо

За зміни до деяких законів щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років №6574 проголосували 237 депутатів.

Популярне: В Україні знову перерахують пенсії: Кому "світить" солідне підвищення

Право на реабілітацію надається репресованим не тільки в судовому, а й у позасудовому порядку. Право на реабілітацію отримують жертви депортації, заслання, розкуркулення, переслідувань за релігійними і національними мотивами.

Позасудовими репресивними органами визнаються колегії Всеросійської надзвичайної комісії по боротьбі з контрреволюцією і саботажем, Державний комітет оборони, особливі наради при Народному комісаріаті внутрішніх справ.

"Ухвалення цього законопроекту відновлює справедливість, оскільки він знімає клеймо "ворогів народу","вбивць","шпигунів","диверсантів" з тих людей, які боролися за незалежність України. Цими змінами Україна, нарешті, дає можливість відновити справедливість морального характеру перед тими, хто боровся за незалежність героями ", – зазначила перший заступник голови Українського інституту національної пам'яті Аліна Шпак.

На її думку, законопроект про реабілітацію жертв комуністичного тоталітарного режиму є логічним продовженням декомунізації та переосмисленням нашого минулого.

"Це важливі висновки, які ми всі повинні зробити для того, щоб будувати нове майбутнє України – з власною історією і героями", – додала Шпак.

Джерело: LIGA.net.