Головні новини Львова
Подобається

Правоохоронці Львівщини вилучили майже 63 тисячі рослин снодійного маку

15/10/2014     Автор: Яна Романська
Правоохоронці Львівщини вилучили майже 63 тисячі рослин снодійного маку

На Львівщині завершилася загальнодержавна оперативно-профілактична операція «Мак-2014», яка тривала з 20 травня по 26 вересня. Найбільше фактів незаконних посівів працівники міліції виявили у Жидачівському, Камянко–Бузькому, Буському, Жовківському та Сокальському районах.

Мета операції спрямована на виявлення та знищення незаконних посівів маку, конопель та перекриття каналів надходження цих рослин у незаконний обіг. Крім того, затримання, притягнення до адміністративної та кримінальної відповідальності причетних осіб, які скоюють такі правопорушення.

Під час проведення таких перевірок було виявлено 158 фактів незаконних посівів на присадибних ділянках. Виявлено 62747 незаконно висіяних рослин з них – 62265 головок снодійного маку та 482 рослин коноплі. Усі незаконно вирощені рослини працівники міліції вилучили.

Як розповів Олексі Кузьменко, за 190 фактами правоохоронці відкрили кримінальні провадження за ст. 310 ( посів або вирощування снотворного маку чи конопель) КК України. Максимальне покарання згідно статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до семи років.

Усі вилучені рослини скеровано на експертизу в НДЕКЦ при ГУМВС України у Львівській області.

 

Джрело: ГУМВС України у Львівській області