Працівники Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України у Львівській області, з 1 жовтня проводять заходи з метою виявлення фактів порушення правил валютних операцій, а саме – виявлення не облікованих угод купівлі-продажу валюти та припинення діяльності так званих «валютчиків».

Особливу увагу правоохоронці приділяють виявленню так званих «елітних валютчиків», які у змові з банківськими працівниками здійснюють купівлю-продаж значних сум у валюті.

За період проведення операції, правоохоронці виявили 47 фактів порушень правил проводження валютних операцій, під час яких вилучено 24 000 доларів США, 227 000 гривень, 4500 євро та 5230 злотих. За усіма фактами складені адміністративні протоколи за ч.1 ст.162 (порушення правил про валютні операції) КУпАП.

Правоохоронці виявили 11 незаконних пунктів обміну валюти та спільно з фахівцями Національного банку України у Львівській області перевірили діяльність 14 ТзОВ, працівники яких займаються валютними операціями. Під час перевірок, виявлено системні порушення валютного законодавства України у всіх ТзОВ.

Основні порушення це: неоприбуткування угод купівлі-продажу валюти та невідповідність приміщень встановленим нормам постанов Правління Національного банку України. Як наслідок, працівники НБ України у Львівській області склали відповідні акти на порушників валютного законодавства.

Співробітники УДСБЕЗу ГУМВС України у Львівській області скерували подання до керівництва Національного банку України щодо більш тісної співпраці та узгодженості дій з фахівцями НБ України. Причина – ТзОВ, що займаються валютними операціями, під час складання протоколів про виявлені правопорушення, взагалі не інформують про зафіксовані ними факти порушень, та відмовляються документувати факти невидачі касових документів та необлікованої готівки,.

ВЗГ ГУМВС України у Львівській області,

за матеріалами УДСБЕЗ ГУМВС України у Львівській області 

 

Джерело: УкрЗахідІнформ