Прем’єр-міністр Чехії Андрей Бабіш привітав громадян України із завершенням виборів до Верховної Ради.

«Жителі України дали сильний мандат партії президента Зеленського, яка поведе країну в ці нелегкі часи. Викликів багато, однак вірю, що успіх на виборах відкриє дорогу для продовження реформ та більш активної співпраці з Чеською Республікою», – написав голова уряду в мережі Twitter.

Попередні результати виборів до Верховної Ради за партійними списками та в мажоритарних округах, які наводить зранку 22 липня сайт Центральної виборчої комісії, свідчать, що пропрезидентська партія «Слуга народу» зможе сформувати більшість у Верховній Раді дев’ятого скликання без залучення партій-партнерів.

За даними ЦВК на ці хвилини, до парламенту проходять 241 депутат від партії Зеленського. 122 з них проходить – за списками, і 119 перемогли на мажоритарних округах. 

У Опоплатформи буде 44 депутати (37 за списками і 7 мажоритарників), у "ЄС" 27 депутатів (25 – списки та 2 мажоритарники), у "Батьківщини" – 25 нардепів (23 за списками та 2 мажоритарники), "Голос" – 20 нардепів (18 – списки та 2 мажоритарники). 

Також до ради проходять 11 мажоритарників, висунутих іншими партіями. Та 52 самовисуванці.

Окрім того, Прем'єр Молдови Санду також привітала українців з «мобілізацією та голосуванням проти корупції» на виборах.

Про це вона написала на своїй сторінці у Facebook.

"Дорогі українці! Вітаю Вас із сьогоднішньою мобілізацією і голосуванням проти корупції. Ви голосували за зміни, за нових політиків, які готові захищати національні інтереси. Вітаю президента Зеленського з отриманими на виборах переконливими результатами партії, яка його підтримує", – написала молдавський прем'єр.

Вона також підкреслила, що кредит довіри, отриманий партією "Слуга народу" на виборах, – це і величезна відповідальність.

Санду побажала президенту України та його партії сил і впевненості в просуванні реформаторського порядку денного в інтересах громадян України.

Відзначимо, що попри літній період, активність наших громадян на виборах була доволі великою, заявила глава  ЦВК Сліпачук.

"Я хочу окремо наголосити, що попри літній період все ж була досить велика активність наших громадян. Тому що вибори влітку – це питання специфічне. Але це певною мірою відображає те, що політичний настрій суспільства доволі високий", – сказала Сліпачук .