Коболєв отримав від “Нафтогазу” всі виплати на суму 600 мільйонів, – “Нафтогаз”.

Колишній очільник НАК “Нафтогаз України” Андрій Коболєв “за перемогу над Газпромом в Стокгольмському арбітражі” отримав премію в розмірі 599,6 млн грн.

Про це повідомляє прес-служба НАК “Нафтогаз України”.

“НАК “Нафтогаз України” є відповідальною компанією, що вчасно та в повному обсязі виконує всі взяті на себе зобов’язання. Наголошуємо, що при звільненні з компанії Андрій Коболєв отримав всі виплати, передбачені його контрактом та законодавством України”, – йдеться у заяві Нафтогазу.

У держкомпанії також розповіли, що перша частина премії Коболєву у сумі 261 млн грн була нарахована та виплачена у 2018 році.

Друга частина була отримана екс-керівником Нафтогазу автоматично, тобто без участі нового керівництва, у 2021 році після його дострокового припинення повноважень як голови правління НАК “Нафтогаз України”.

Згідно з умовами, йшлося про банківську гарантію щодо виплати цієї частини, що було затверджено наглядовою радою у квітні 2020 року.

“Пан Коболєв отримав більшу частину премії, що призначалася для всієї команди, яка працювала над Стокгольмським арбітражем, незважаючи на те, що він безпосередньо навіть не керував цим напрямом. При цьому, Коболєв гарантував тільки собі виплату другої частини премії через механізм безвідкличної банківської гарантії в той час, коли він, через очевидне прагнення зберегти свою посаду, не виплачував премію іншим співробітникам компанії, які безпосередньо займалися Стокгольмським арбітражем і забезпечили отримання компанією $5 млрд від Газпрому за рішенням арбітражу. Отже, справедливість нарахування премії Коболєву є сумнівною, як і механізм її виплати”, – йдеться у заяві Нафтогазу.

У Нафтогазі повідомили, що перед правоохоронними органами стоїть питання законності та процедури нарахування премії, перед суспільством – етичності її розмірів.

Також у компанії підкреслили: твердження Коболєва, які той транслює через різні ЗМІ, вважають завідомо неправдивими, непорядними та такими, що шкодять репутації компанії та підривають довіру до неї.

Нагадаємо, в інтерв’ю Forbes-Україна 9 лютого Коболєв заявив, що не отримав повної суми премії від Нафтогазу за перемогу в Стокгольмі.