В Україні, 1 січня 2019 року набула чинності постанова Кабміну України про початок процесу монетизації субсидій для населення. Цей процес передбачає, що українці будуть отримувати «живі» кошти на оплату комунальних послуг.

З березня 2019 року в Україні почнуть діяти зміни в системі монетизації житлових субсидій, завдяки яким побутові споживачі газу зможуть отримувати свої субсидії на рахунок в банку. Однак у багатьох українців виникають питання щодо того, як працюватиме механізм оплати комунальних послуг «живими» грошима.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Як буде впроваджена монетизація субсидій

Проведення монетизації заплановано в три етапи.

– На першому етапі, з 1 січня участь у монетизації пільг і субсидій візьмуть ті сім'ї, які звернуться за допомогою вперше.

– Другий етап: з 1 травня 2019 р. монетизація торкнеться тих, хто отримує субсидію або пільгу вже багато років, в тому числі користується допомогою у літній період.

– Третій етап настає з 1 жовтня 2019 р. запланована повномасштабна монетизація. Кожен, хто є одержувачем житлової субсидії, буде отримувати за результатами опалювального сезону готівкою все, що було зекономлено.

Премії за зекономлені субсидії

Кабмін уточнив механізм надання грошових виплат субсидиантам, які заощадили державні кошти.

Компенсація за заощаджену субсидію буде проводитися на підставі підрахунку обсягів і вартості спожитих послуг, а також інформації від Мінсоцполітики про розмір нарахованої держдопомоги.

Варіанти оформлення субсидій та документи

Міністр соціальної політики Андрій Рева назвав три можливі варіанти оформлення субсидій. Зокрема, особистий прийом в управлінні соціального захисту населення, подача електронної заяви і декларації через сайт Мінсоцполітики, а також людина може надіслати ці документи поштою.

Українці, які претендують на отримання урядової знижки на оплату комунальних послуг, повинні подати лише заяву та декларацію, в якій потрібно вказати тільки види доходів, але не їх розміри.