мол

Новий прем'єр-міністр Молдови Павло Філіп назвав "абсолютно неправомірними" вимоги протестувальників про проведення дострокових парламентських виборів.

"Коли почалися акції протесту (у вересні 2015 р.), вони були щирими, оскільки грунтувалися на вимогах громадян про вирішення соціальних і економічних проблем. Я вважав їх не тільки правомірними, але і корисними. На мою думку, вони повинні були сприяти тому, щоб уряд мобілізувався й працював, відклав геть розбіжності. Зараз ситуація змінилася – протестувальники вимагають тільки дострокових виборів", – сказав Філіп на зустрічі з головами районів, передає Корупція Інфо з посиланням на Інтерфакс-Україна.

При цьому він підкреслив, що це "абсолютно неправомірна вимога, освільки для цього немає жодних юридичних підстав".

"Для цього потрібні відповідні умови, яких зараз немає. Крім того, дострокові вибори зараз кинуть країну в хаос і призведуть до загострення кризи. Вибори можуть призвести до критичної деградації з точки зору економіки і фінансів, з якої складно буде потім вийти. Ми готові вести діалог з протестуючими, але з приводу виборів – наша відповідь: тверде "Ні!", – підкреслив Філіп.

Також прем'єр заявив, що в нову парламентську більшість об'єдналися найбільш відповідальні депутати.

"Якщо хочете, нинішній уряд – останній шанс для цього політичного класу. Ми сповнені рішучості працювати ефективно, діяти без популізму", – додав Філіп.