Прем’єр-міністр Олексій Гончарук запропонував ввести новий податок для українців, який буде поступово зростати.

З такою ініціативою голова уряду виступив на зустрічі з експортною IT-індустрією в Києві. За словами Гончарука, Кабмін ініціює створення Фонду IT Креатів!, Фонду розвитку людського капіталу, який буде фінансуватися за рахунок додаткового податку для ІТ-галузі.

Прем’єр пояснив, що уряд планує ввести спеціальний збір, який буде рости від 1% в 2020 році до 5% в 2024 році. За планами Кабміну Фонд має запрацювати в 2020 році, а його наповнення становитиме пів млрд грн і буде надалі зростати.

Відзначається, що гроші з Фонду будуть спрямовані на фінансування трьох напрямків: створення нових кампусів і курсів для ІТ-фахівців, фінансування стипендій студентів українських вузів і на гранти для молодих вчених.

Відзначимо, що новий прем’єр-міністр заявив, що уряд не буде втручатися адміністративними рішеннями в ціноутворення, в тому числі, на енергоносії.

«Коли політик починає втручатися в ціну, це призводить до неефективності, корупції і популізму», – сказав він у відповідь на питання про ціни на газ для населення і позиції Міжнародного валютного фонду (МВФ).

Гончарук уточнив, що місія МВФ очікується в Україні з 10 по 24 вересня.

За його словами, якщо якась частина населення не справляється з ринковою ціною, держава повинна допомогти.

«Аж до того, щоб оплатити за неї вартість цього ресурсу», – зазначив Гончарук.

Ще новий прем’єр вважає проблемними цифри в нових платіжках, і додає, що уряд вживатиме заходів, щоб тарифи не підвищувалися.

Представник президента в Кабміні Андрій Герус заявляв, що на переговорах з МВФ у вересні Україна підніме питання про пом’якшення вимог в питанні тарифів на газ.

Доповнимо, що Уряд на засіданні 4 серпня, прийняв рішення звільнити Віталія Кличка з посади голови КМДА, а Уляну Супрун – з посади в.о. МОЗ.

“Ми звернулися з поданням до Офісу президента про звільнення пана Кличка з посади, яку він зараз займає, і призначили народного депутата, яка представлятиме інтереси уряду в новому парламенті”, – повідомив Гончарк.

При цьому Гончарук зазначив, що замість Кличка звільнив би так званого “наглядача за Києвом” Вадима Столара.

“Я б із задоволенням звільнив не його, а пана Столара, наприклад. Але формальної посади в цієї людини немає, тому це зробити неможливо”, – заявив прем’єр.