Президент України Петро Порошенко утворив Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції України як допоміжний орган при главі держави.

Відповідний указ №296/2016 "Питання координації євроатлантичної інтеграції" підписано 8 липня, передає Корупція.Інфо.

Очолила комісію віце-прем'єр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Згідно з указом, комісію створено для забезпечення координації заходів щодо інтеграції України в євроатлантичний простір, підвищення ефективності виконання пріоритетних завдань із досягнення критеріїв, необхідних для членства в Організації Північноатлантичного договору (НАТО), у тому числі у рамках річних національних програм співпраці Україна-НАТО.

Основні завдання комісії: моніторинг, аналіз та оцінка стану діяльності, пов'язаної з виконанням завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України і співробітництва з НАТО, зокрема діяльності центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, залучених до виконання річних національних програм співпраці Україна-НАТО, індивідуальних програм, галузевих планів співробітництва з Альянсом.Крім того, комісія готуватиме і вноситиме президентові пропозиції щодо розвитку співробітництва між Україною та НАТО. Серед її завдань – визначення шляхів та способів вирішення проблемних питань у сфері євроатлантичної інтеграції України, підвищення ефективності діяльності центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо виконання завдань у зазначеній сфері, удосконалення нормативно-правової бази з питань співробітництва між Україною та НАТО; напрацювання пропозицій щодо спрямування діяльності українських частин спільних робочих груп Україна-НАТО, міжвідомчих робочих груп співробітництва України з Альянсом.

Указ визначає, що до національної системи координації євроатлантичної інтеграції України входять центральні органи виконавчої влади, інші державні органи, діяльність яких пов'язана з виконанням завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України і співробітництва з НАТО.

Цим актом також затверджено положення про Комісію з питань координації євроатлантичної інтеграції України та її персональний склад.

Указ приводить у відповідність попередні акти президента України і набуває чинності з дня публікації.

Крім того, цей документ скасовує низку указів екс-президента Віктора Януковича, зокрема указ "Про забезпечення продовження конструктивного партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору", яким було затверджено Положення про національних координаторів з питань партнерства України з НАТО, а також створена при президенті України Комісія з питань партнерства України з Організацією Північноатлантичного договору.