605854

Лідери правлячих партій в Україні продавали депутатські мандати по 3-10 мільйонів доларів.

Про це повідомляє Корупція.Інфо з посиланням на  інтерв'ю німецькому журналу Der Spiegel  засновника одного з найбільших інвестиційних банків України Dragon Capital і глави "Асоціації європейського бізнесу" Томас Фіала, який з 90-х років живе у Києві і добре розбирається в політичному житті України.

"На перші місця (партій Порошенка і Яценюка – "24") були висунуті хороші кандидати, а саме — герої війни і активісти з хорошою репутацією. Але далі у виборчих списках виявилося безліч бізнесменів", — зауважив він.

І, за моєю інформацією, місця у Верховній Раді продавалися. Коштували вони від 3 до 10 мільйонів доларів за мандат. Зрозуміло, що так в Україні було завжди. Але я б хотів, щоб після Майдану це все-таки закінчилося,
— наголосив фінансист.

Він пояснив, що прем'єр і президент пішли на це для того, щоб "профінансувати свою передвиборчу кампанію".

"У Яценюка не було власних грошей, а Порошенко не хоче витрачати своє становище. Таким чином вони самі зробили себе заручниками старої системи", — констатував Фіала.

На його думку, Україні, аби покінчити із старою корупційною системою, потрібно скоротити кількість чиновників на 90% і видавати їм таку заробітну плату, щоб вони не були залежні від хабарів.