Музикант Святослав Вакарчук сказав, що розмови на тему його участі у виборах президента України – "це рівень кухонної дискусії, а не серйозного ґрунтовного обговорення". 

Президент – це не роль у серіалі, президент – це серйозна справа. 

Лідер групи "Океан Ельзи", музикант Святослав Вакарчук заявив 29 жовтня на лекції в Харкові, що його ображають розмови на тему його участі в майбутніх президентських виборах.

"Президент – це найвища посада в нашій країні, це дуже серйозна справа. І навіть розмови на тему, підете чи не підете ви у президенти, мене ображають, бо це рівень кухонної дискусії, а не серйозного ґрунтовного обговорення. Президент – це не роль у серіалі, президент – це серйозна справа", – сказав він. 

Популярне: “Тепер позбавити людей субсидії буде складніше”: Юрист пояснила, що дає українцям нова заборона

Окрім того, Вакарчук сказав, що основна мотивація тих, хто дістав владу в Україні, – утримати її за всяку ціну, це він називає "збоченою політичною культурою".

"Мені здається, що за 27 років існування нашої держави так звана правова, а якщо хочете, політична культура, залишилася приблизно на тому самому рівні, що й у 1991 році. Так, людська свідомість поступово змінюється. Дві революції, які були у країні, змінили свідомість людей. Ще більше змінила свідомість людей війна, яка зараз іде на сході. Але правова і політична культура залишилася напіврадянською, якщо не повністю радянською", – сказав Вакарчук. Музикант упевнений, що основна мотивація тих, хто вже дістав владу, – утримати її за всяку ціну. 

"Це є те, що я називаю неправильною, збоченою політичною культурою. Наше завдання – і я бачу це своїм завданням у першу чергу – говорити не про нові обличчя, які мають прийти до влади, а пояснювати людям, що питання в політичній і правовій культурі", – підкреслив він. 

31 березня 2019 року в Україні мають відбутися вибори президента.  Вакарчук заявляв, що його не цікавить посада президента України, але цікавлять зміни у країні. "Стояти осторонь я точно не можу. Якщо потрібно буде принести в жертву творчість, обмежити себе у творчості заради того, щоб змінювати країну разом з усіма, я готовий принести таку жертву", – сказав він. 

Згідно з опитуванням Київського міжнародного інституту соціології, яке було проведено з 8-го до 23 вересня, якби президентські вибори в Україні проходили у вересні 2018 року, то більшість голосів серед тих, хто пішов би на вибори та визначився з кандидатом, здобула б лідер парламентської фракції "Батьківщина" Юлія Тимошенко (19,3), Вакарчук опинився б на п'ятому місці (8,4%).