Запровадження нового ринку електроенергії, яке, відповідно до закону, має відбутися 1 липня 2019 року, може призвести до відключення деяких населених пунктів від електро-, водо- та теплопостачання.

Про це написав представник президента у Кабінеті міністрів Андрій Герус на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, за останні три тижні щодо переносу ринку висловилися Світовий банк, ЄБРР, Єврокомісія, USAID, Спілка українських підприємців та інші.

"Із імовірністю 99% із 1 липня цей новий "не-ринок" наступить, як цього і хотів уряд Гройсмана та деякі енергетичні монополії", — написав він.

"Думаю, не всі розуміють результати того експерименту — а це від можливої нової хвилі невиплат зарплат шахтарям (через провал платежів/розрахунків за електроенергію) до можливого відімкнення електроенергії, води та тепла у деяких населених пунктах", — повідомив Герус.

Представник Зеленського додав, що зміни прийняті Законом, а імплементація відбувалася урядом. "Ні Президент, ні РНБОУ не можуть змінити Закон", — написав Герус.

Варто зазначити, що у Україні близько 55% електроенергії виробляється на атомних станціях, завдяки чому залишаються більш прийнятні тарифи на електроенергію. зазначив Андрій Герус в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1", повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Перш за все треба розуміти, що близько 55% всієї нашої електроенергії сьогодні в Україні виробляються на атомних електростанціях. Разом с тим, ми повинні пам'ятати – тарифи, пов'язані з електроенергією, завдячують атомній енергетиці, тому що у нас атомна енергетика виробляє електроенергію з тарифом 56 коп. На той час, коли вугільні електростанції виробляли електроенергію по дві гривні. Тому, по-перше, це кількість електроенергії, по-друге, це її ціна. У нас атомна енергетика дає прийнятну ціну для кінцевого споживача", – сказав Герус.

Він зазначив, що такі перекоси с тарифами призводять до недофінансування атомних електростанцій, що призводить до відтоку фахівців за кордон. Так, за його словами, на атомній станції у сусідній Білорусі чотири зміни з восьми сформовані з українських фахівців.

"Ми повинні розуміти що оплата праці тих людей, кваліфікація цих людей і привабливі умови щоб люди працювали – це критично важливо. Сьогодні на атомних електростанціях працюють 33700 осіб із них 400 осіб які мають ліцензію, яка підтверджує їхню кваліфікацію працювати на таких об'єктах. Тарифні перекоси мають бути виправлені. Проблема нестачі кадрів може швидко вирішитися, якщо виправити тарифні перекоси, які є між різними видами генерації",- заявив представник президента Зеленського в уряді.

Також він акцентував на необхідності продовжувати курс на незалежність української енергетики від російського ядерного палива.