Порошенко

Президент України Петро Порошенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони про звернення до міжнародних організацій про введення на Донбас миротворчого контингенту.

Відповідний указ № 116/2015 оприлюднений на сайті Глави держави, передає Корупція.інфо

Повідомляється, що указ набирає чинності з дня його опублікування.

«Відповідно до статті 107 Конституції України постановляю ввести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 18 лютого 2015 року "Про звернення до Організації Об'єднаних Націй і Європейського Союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки», – йдеться у тексті указу

У документі наголошується, що контроль за виконанням рішення РНБО покладається на Секретаря РНБО України.

Як відомо, РНБО 18 лютого прийняло рішення звернутися в ООН та ЄС щодо розгортання місії миротворців на лінії зіткнення з бойовиками та на ділянці українського кордону з Росією, які Київ не контролює.

В свою чергу "голова народної ради" "ДНР" Андрій Пургін вважає питання розміщення миротворців в Донбасі передчасним. Однак відзначає, якщо постане таке питання, то миротворці мають бути з Росії. 

Постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін запевняє, що заяви про запрошення на схід України міжнародних миротворців ставлять під сумнів намір української влади виконувати мінські домовленості