Президент України Петро Порошенко визначив терміни проведення в поточному році чергових призовів громадян України на строкову військову службу та звільнення в запас військовослужбовців, які вислужили встановлені терміни строкової військової служби. 

Про це повідомила прес-служба президента України, передає Корупція. Інфо 

Згідно з повідомленням, Петро Порошенко підписав відповідний указ № 44/2017 "Про звільнення в запас військовослужбовців строкової служби, терміни проведення чергових призовів та чергові призови громадян України на строкову військову службу в 2017 році". 

Наголошується, що реалізація цього указу забезпечить своєчасне виконання завдань, пов'язаних з підготовкою та проведенням зазначених заходів. 

Так, згідно із законодавством, із Збройних сил України, інших військових формувань, Державної спеціальної служби транспорту, військовослужбовці-строковики, які мають ступінь вищої освіти "спеціаліст" або "магістр" та вислужили встановлені строки строкової військової служби, звільнені в запас у травні-червні та у жовтні-листопаді 2017 року. 

Інші військовослужбовці-строковики, які вислужили встановлені строки, будуть звільнятися в запас у квітні – червні і жовтні – грудні цього ж року. 

Призов на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу, також буде здійснюватися навесні і восени: у квітні – травні та жовтні-листопаді 2017 року. 

Президент України своїм указом доручив Кабінету міністрів України визначити чисельність громадян України, які підлягають призову на строкову службу, та обсяги видатків для проведення чергових призовів у поточному році. 

Уряд, обласні, Київська міська державна адміністрація повинні забезпечити виконання заходів, пов'язаних з підготовкою та проведенням зазначених заходів, а Міністерство інфраструктури України має забезпечити перевезення звільнених у запас військовослужбовців та призовників. 

Указ набирає чинності з дня його опублікування, крім пункту 1 статті 3, який набирає чинності з 1 березня 2017 року, та пункту 2 статті 3, який набирає чинності з 1 вересня цього року.